MISTROVSTVÍ EVROPY TÝMŮ V KLASICKÝCH KARAMBOLOVÝCH DISCIPLÍNÁCH TENTO VÍKEND V GALERII HARFA. SOUTĚŽIT BUDOU NEJLEPŠÍ EVROPŠTÍ HRÁČI KULEČNÍKU Z ČESKA, ŠPANĚLSKA, FRANCIE A NĚMECKA

Sport

Přehlídka výběru nejlepších evropských hráčů se uskuteční v sobotu 4. a v neděli 5. února 2012 vždy od 10 hodin do večera. Mistrovství Evropy týmů hraje 12 nejlepších družstev Evropy ve třech skupinách po čtyřech týmech. Za Českou republiku bude hrát prozatím nejúspěšnější Čech – Marek Faus, který získal  dvakrát stříbro a dvakrát bronz na Mistrovství Evropy a byl také juniorským mistrem Evropy ve volné hře. Turnaj se koná pod vedením prezidenta karambolové sekce Českomoravského billiardového svazu Martina Tunkra a prezidenta sportovního klubu Billiard Centrum Praha Štěpána Hovorky. Hrát se budou dvě kádrové disciplíny a v Česku poslední dobou velmi populární jednoband.

Český tým Billiard Centrum Praha bude kromě Marka Fause reprezentovat také Pavel Böhm, dvojnásobný držitel stříbra na Mistrovství Evropy juniorů ve volné hře. Dalšími členy týmu budou Janis Ziogas a Miroslav a Adam Bačovi. Česká republika má velkou šanci na postup do finále, které se uskuteční ve dnech 16. – 18. dubna 2012 v Hoogeveenu v Nizozemí.

Mistrovství Evropy týmů hraje 12 nejlepších družstev Evropy ve třech skupinách po čtyřech týmech. Do finále postoupí tři vítězové skupin a dva nejlepší týmy na druhých místech.

„Vážíme si toho, že se tak významná akce koná právě v našem obchodním centru. Mít možnost vidět evropskou špičku v karambolu potěší jistě nejenom milovníky této atraktivní hry tak zveme všechny zájemce, aby se přišli na tuto mimořádnou událost podívat a podpořit naše hráče“, uvedl Pavel Skorčík, ředitel Galerie Harfa.

Soupeři českého týmu přijedou ve složení:

Španělsko - Daniel Sanchéz (trojnásobný mistr světa v trojbandu, dvojnásobný mistr Evropy v trojbandu a sedminásobný vítěz světového poháru), Joan Espinasa, Jordi Gaso, Manuel Gonzales, Josep Mas a Jaume Andreu.

Francie - Bernard Baudoin, který získal bronzovou příručku na Mistrovství Evropy, dále Peter De Backer, trojnásobný mistr Evropy v kádru, Francis Connesson, čtyřnásobný mistr světa a osminásobný mistr Evropy, Nicolas Garassimopoulos a Jeremie Picard.

Německo - Wolfgang Zenkner, mistr světa v jednobandu a trojnásobný mistr Evropy v kádru a jednobandu, Marcus Melerski, Jorg Moravski, Deter Schober a Carsten Krane.

www.galerieharfa.cz

Termíny