United Islands 2012

Hudba

Festival United Islands v červnu pod širým nebem a nově po celý rok také v pražských klubech!

Festival United Islands v červnu pod širým nebem a nově po celý rok také v pražských klubech!

Festival United Islands posledních několik let kontinuálně rozšiřuje nejen rozsah open air festivalu, ale i dalších aktivit, kterým se věnuje. Do nového ročníku vstupují United Islands s generálním partnerem Českou spořitelnou a organizátor David Gaydečka k tomu dodává: „Doufáme, že United Islands naruší svým optimismem nervózní časy. Dovezeme mnoho kapel, často takové, které budou koncertovat v ČR poprvé a věříme, že se najde dost lidí, kteří budou mít chuť poznávat nové." Od ledna 2012 bude United Islands České spořitelny pravidelně pořádat koncerty, rozdělené do 3 dramaturgických sérií. Z minulosti již znáte United Islands Reloaded, které do klubu přivážejí kapely a interprety z minulých ročníků festivalu United Islands. Aktuální hudební trendy a novinky z mezinárodní klubové scény bude prezentovat série United Islands Exit. Série United Islands Garage bude představovat stálice a hvězdy klasičtějších žánrů jako folk, blues, rock'n'roll a jazz. Na koncerty jsme s Českou spořitelnou připravili systém slev na vstupenky, aby byly pro diváky co nejvíce dostupné.

"Minulý rok se Česká spořitelna vrátila k podpoře hudebního festivalu United Islands. Naši loňskou spolupráci v podobě festivalového víkendu rozšiřujeme o celoroční koncertní sérii a jsem moc rád, že se to děje v době, kdy jiné instituce s odůvodněním, že přijde krize, své sponzorské rozpočty škrtají. Česká spořitelna jako tradiční podporovatel kultury v České republice přinese svým klientů a příznivcům hudby aktivity nejen v době velkých festivalů, jejichž je partnerem, ale v průběhu celého roku. Klienti to, doufám, ocení o něco více, neboť pro ně chystáme řadů výhod včetně slev na vstupenky", dodal Tomáš Kolář, ředitel odboru korporátní marketing a sponzoring České spořitelny.

Další aktivitou, se kterou United Islands vstupují do roku 2012 je služba a webové stránky FestivalBooking.cz, které se zaměřují na booking a agenturní podporu aktuálních, unikátních kapel a projektů do Čech a východní Evropy.

V letošním roce se bude festival United Islands konat v termínu 21. - 23. června a to opět na unikátních lokacích historického centra Prahy, které na svém posledním jednání v roce 2011 schválila rada městské části Praha 1.  Hudební a doprovodný program se bude odehrávat na Střeleckém, Slovanském a Dětském ostrově, Kampě a Janáčkově nábřeží. Již teď můžeme potvrdit, že na festivalu vystoupí stálice evropské taneční scény Kraak and Smaak z Holandska nebo mezinárodní formace NOHA v sestavě s původní nepřekonatelnou zpěvačkou Minervou Pérez.

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Termíny