AghaRTA Prague Jazz Festival 2012

Hudba

Vážení přátelé, zveme Vás na podzimní část AghaRTA Prague Jazz Festivalu 2012. Sérii koncertů tentokrát zahájí legendární „Davisův“ bubeník Al Foster, který s ním v roce 1975 nahrál album AGHARTA, jehož jméno má náš festival v názvu. V Praze vystoupí se svým kvartetem poprvé, na rozdíl od nejčastěji se vracejícího Maceo Parkera, který letošní 21. ročník APJF zakončí.

AghaRTA PRAGUE JAZZ FESTIVAL  2012

Vážení přátelé, zveme Vás na podzimní část AghaRTA Prague Jazz Festivalu 2012. Sérii koncertů tentokrát zahájí legendární „Davisův“ bubeník Al Foster, který s ním v roce 1975 nahrál album AGHARTA, jehož jméno má náš festival v názvu. V Praze vystoupí se svým kvartetem poprvé, na rozdíl od nejčastěji se vracejícího Maceo Parkera, který letošní 21. ročník APJF zakončí.

 

17.10. 2012  AL FOSTER QUARTET

O významu tohoto 68 letého bubeníka, který začal hrát již ve třinácti letech svědčí skutečnost, že jako jediný muzikant hrál s Davisem jak v jeho velké fusion kapele v sedmdesátých letech, kdy na postu bubeníka vystřídal Jack DeJohnetta, tak v době Davisova slavného comeback alba The Man With The Horn (1981). Následně pak účinkoval na pěti dalších Milesových nahrávkách až do roku 1989. Al Foster hrál také s Herbie Hancockem, Sonny Rollinsem a Joe Hendersonem. Jako leader natočil mj. ceněný projekt Oh! ScoLoHoFo v roce 2003 (Joe Lovano, John Scofield, Dave Holland, Al Foster).

21.10. 2012  BILL EVANS SOULGRASS

Bill Evans: sax, keyboard, voice, Frank Gravis: bass, Josh Dion: drums, vocals, Mitch Stein: guitar, voice, Ryan Cavanaugh: electric banjo

S novým albem Dragonfly a novou kapelou se po sedmi letech vrací další z pravidelných hostů festivalu, který také prošel školou Milese Davise. S Al Fosterem, Mike Sternem a Marcus Millerem nahrál mimo jiné legendární alba The Man With The Horn, We Want Miles a Star People. Dále hrál a nahrával také s Herbie Hancockem, John McLaughlinem, Michael Franksem, Willie Nelsonem, Mick Jaggerem, Les McCannem, Ian Andersonem či Randy Breckerem.

 

22.10. 2012  TONY LEVIN STICKMAN

Charismatický basista Tony Levin, hrající mj. na 12 strunný nástroj "stick" spolupracuje s mnoha rockovými hvězdami. Vedle toho pravidelně vystupuje se svoji kapelou Stickman. V Praze se poprvé představil na divácky úspěšném koncertě spolu s Allanem Holdsworthem a Terry Bozziem. Jeho vlastní projekt je však hudebně daleko kompaktnější. Levinovy webové stránky by se nesporně umístily na předním místě soutěže o nejvtipnější a nejzajímavější muzikantské prezentace. Přijemný rozhovor poskytl do televize také Marku Ebenovi. 

 

26.10. 2012  SOUL JAZZ ORCHESTRA

Philippe Lafrenière - drums, percussion, vocals
Zakari Frantz - alto saxophone, flute, percussion, vocals
Pierre Chrétien - vintage keyboards, percussion, vocals
Ray Murray - baritone saxophone, percussion, vocals
Marielle Rivard - percussion, vocals
Steve Patterson - tenor saxophone, percussion, vocals

Energická kanadská kapela Soul Jazz Orchestra s velkým ohlasem vystoupila v jazz klubu AghaRTA poprvé v roce 2009. Letos se v rámci svého dvouměsíčního evropského turné do klubu opět vrací.

 

29.10. 2012  OTO KLEMPÍŘ & OSKAR RÓZSA
feat. James Cole , Mary C Kruton DJ set & kmotr projektu Dan Bárta

Oto Klempíř: rap, vocal
Oskar Rózsa: ableton live, wavedrum, keys, bass, vocal
Ivan "The King" Vereš: vocal, saxofon, EWI, keys
Eugen Vizvary: keys

Koncertní premiera projektu Oty Klempíře a Oskara Rózsy,  který vyšel na úspěšném albu "Špička" (Monitor 2012). Na vskutku jedinečném hip hopovém koncertě podpoří hlavního představitele "básníka a rapového šansoniéra Klempu" vedle producenta Oskara Rózsy i další vynikající jazzoví hudebníci. Hostem bude raper James Cole, půvabná DJ Mary C Kruton a v neposlední řadě také kmotr projektu, zpěvák Dan Bárta.

 

12.11. 2012  MACEO PARKER

Maceo Parker začínal v šedesátých letech u soulového zpěváka Jamese Browna a v sedmdesátých letech pomáhal budouvat slávu kapely Parliament-Funkadelic. „Miláčkem“ pražského publika se stal doslova hned od svého prvního koncertu v roce 1996. Od té doby nechyběla Praha v seznamu měst téměř každého jeho evropského turné a jeho listopadový koncert bude v pořadí již 19. koncertem v rámci APJF. V posledních letech Maceo svoji náročnou koncertní činnost již omezil a tak jsme velmi potěšeni, že jeho oblíbený Lucerna music bar je opět mezi pódii, kam přinese svoji obvyklou dávku funkové energie...

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Termíny