Kurz keramiky

Volný čas

První část základního čtyřdílného keramického kurzu, jehož cílem je základní seznámení se s technikou vytváření a dekorování nádob používanou již od pradávna. Součásti je i teoretická část o historii a technologii keramiky. Ideální také pro rodiče s dětmi.

Cílem tohoto základního kurzu keramiky je zvládnutí techniky lepení z válečků při výrobě velké keramické nádoby inspirované pravěkou keramikou a základy dekorování. Na konci kurzu si odnesete několik vypálených nádob a objektů. Kurz je určen pro maximálně 5 účastníků, kvůli zachování individuálního přístupu. Také pro rodiče s dětmi!

Kurz je vhodný pro začátečníky a mírně pokročilé.

Délka kurzu: 14 hodin v průběhu čtyř pondělních setkání.

Náplní kurzu je vytvoření volných kopií pravěkých keramických nádob modelováním, vymodelování jednoduché zvířecí či lidské figury, plastické dekorování a dekorování barevnými hlínami. Během teoretické části, která bude probíhat kontinuálně s praktickou částí, se dozvíte základní informace o keramických materiálech, tipy, kde materiály nakoupit, možnostech dekorování a techniky vytváření nádob.

Cena kurzu:
350,- Kč za jednotlivou lekci,
1200,- Kč za celý kurz (14 hodin).
Cena pro jednoho rodiče s dítětem: 600,- Kč za jednu lekci a 1900,- Kč za celý kurz (4 setkání)

Vstupné zahrnuje lektorné, hlínu, ostatní použité materiály a výpal vašich výrobků. Veškeré potřebné náčiní bude k dispozici. Doporučujeme si vzít pracovní triko nebo košili.

 

Satya V. Rujbrová
Vyrábím keramiku, pořádám kurzy a zkoumám různé možnosti použití hlín a ostatních přírodních materiálů nejen v keramické tvorbě. Ve své tvorbě se nechávám vést hlavně tím, co přináší okamžik, nechávám se inspirovat přírodou, která mne obklopuje a zřídkakdy opakuji stejný nápad dvakrát. Užívám si dobrodružství, které práce s hlínou a ohněm přináší a ráda jsem v něm průvodcem ostatním. Také se se mnou můžete od února setkávat v Prostoru42 během pětidílného, nejen arteterapeutického, semináře: Náš vnitřní svět.

    Datum a čas: 6. 2. 2012 (17:30 - 21:00)
    Místo: Prostor 42 - Gorazdova 1, Palackého náměstí, Praha 2
    Cena: 350 Kč
    Lektor: Satya V. Rujbrová

Účinkují

Lektor: Satya V. Rujbrová

Termíny