Zimní fotografický výlet „Stolové hory a Tiské stěny“ s Petrem Janem Juračkou

Volný čas, Turistika

"Fotografování zimních krajin není disciplínou určenou výhradně maniakům bivakujících ve sněhových závějích!"

Vypravte se s námi na fotografický výlet s expedičním fotografem Petrem Janem Juračkou (kreativní mladý fotograf, vítěz řady fotografických soutěží a mj. také autor řady fotografií pro ZOO Praha) a průvodcem certifikovaným Správou Národního parku České Švýcarsko.

Děčínský sněžník (724 m.n.m.) nejvyšší stolová hora Českosaského Švýcarska s kamennou rozhlednou, labyrint pískovcových skal v Tiských stěnách či saské stolové hory mají v zimních měsících své neopakovatelné kouzlo. Pojďte objevovat krásy zimní krajiny, sněhem zaváté vrcholky hor a rozeklaných skal.

Zimní krajinná fotografie představuje nejedno úskalí, ať už z hlediska technického či kompozičního. Vysoce kontrastní scénérie, jednolitý sníh, mráz... všechny tyto faktory umí člověku pěkně zatopit. Při našem putování zasněženou krajinou za fotografickými a turistickými cíli si procvičíme mnohé návyky fotografování v zimě, stejně jako kompozici a celkové pojetí fotografie mrazivých dnů.

Zaslouženým večerním útočištěm nám pak bude čtyřhvězdičkový Hotel Ostrov, oáza klidu a pohodlí uprostřed zasněžených pískovcových skal. Zde budeme relaxovat po celodenním putování a diskutovat nad Vašimi snímky. Fotovýlet bude probíhat v duchu „více praxe, méně teorie“.

Doporučené vybavení: Fotoaparát - doporučujeme náhradní baterii / akumulátor. Máte-li stativ, berte s sebou rovněž. Dále nezapomeňte zimní vybavení pro Váš automobil, zimy zde bývají kruté. Nezapomeňte na teplé zimní, nepromokavé oblečení, rukavice, kulicha a kvalitní obuv (včetně náhradní). Máte-li rukavice bez prstů, nezapomeňte je doma.

Program workshopu

Sobota (od 10:00)
10:00h přivítání na Hotelu Ostrov
10:30h program v Tiských skalách
13:00h oběd a „něco“ na zahřátí
14:30h program v Tiských skalách
16:39h západ slunce na Děčínském Sněžníku
18:00h návrat do Hotelu Ostrov
19:30h večeře, diskuse nad snímky

Neděle (cca do 16:00)
09:00h snídaně (před ní máte možnost fotografování východu slunce, lektor na něj půjde určitě)
10:00h program ve stolových horách Saského Švýcarska
14:00h oběd v Saském Švýcarsku
16:00h ukončení programu, rozloučení

Místo konání: Hotel Ostrov, stolové hory Českosaského Švýcarska a Tiské stěny.
Účastníci: maximálně 15 osob

Další dokumenty k akci

  
Termíny