Keramika - modelování

Volný čas

Modelování jednoduchého otevřeného tvaru pomocí lepení z válečků. Jakési misky... Nádoby na to, co je vám milé...

Provedu Vás jednou základní technikou výroby keramiky. Způsobem, jímž se dají vytvářet drobnosti i veliké zahradní nádoby. Tento večer budeme vytvářet otevřený tvar. Misku nebo jakousi nádobu na cokoli, co je vám milé:)

Budeme si povídat o některých technikách práce s hlínou. Naučíte se, jak zpracovat keramickou hlínu, jak se naladit na tento tvárný přírodní materiál a hlavně ochutnáte jaké to je vytvořit něco skutečně trvalého vlastníma rukama. Váš výrobek bude navíc zcela jedinečný, protože nikdo jiný na světě nemůže udělat naprosto stejnou nádobu jakou vytvoříte vy během jednoho či více večerů strávených v prostoru s podobně naladěnými lidmi.

Pomocí techniky „lepení z válečků“ vytvoříme nádobu ze šamotové hlíny. Můžete se bezpečně pustit do tvorby, do zážitku plného nadějí, napětí i očekávání a na konci se můžete těšit na keramický objekt, který bude hmatatelnou připomínkou vaší tvořivosti.

Hotový, již vypálený výrobek si budete moci vyzvednou v Prostoru 42 za 14 dní.

Cena lekce 400,- Kč;
Předplatné dvou a více lekcí: 300,- Kč/ lekci
pro rodiče na MD, důchodce, nezaměstnané: 350,- Kč.
Přijdete-li ve dvou: 350,- Kč/osobu

Vstupné zahrnuje lektorné, pronájem, malé občerstvení, hlínu a výpal vašeho výrobku. Veškeré potřebné náčiní bude k dispozici.
Doporučujeme si vzít pracovní triko nebo košili.


Satya V. Rujbrová
Vyrábím keramiku, pořádám kurzy a zkoumám různé možnosti použití hlín a ostatních přírodních materiálů nejen v keramické tvorbě. Ve své tvorbě se nechávám vést hlavně tím, co přináší okamžik, nechávám se inspirovat přírodou, která mne obklopuje a zřídkakdy opakuji stejný nápad dvakrát. Užívám si dobrodružství, které práce s hlínou a ohněm přináší a ráda jsem v něm průvodcem ostatním. Také se se mnou můžete od února setkávat v Prostoru42 během pětidílného, nejen arteterapeutického, semináře: Náš vnitřní svět.

    Datum a čas: 23. 1. 2012 (17:30 - 20:30)
    Místo: Prostor 42 - Gorazdova 1, Palackého náměstí, Praha 2
    Cena: 400 Kč
    Lektor: Satya V. Rujbrová

Termíny