Princezna na hrášku - Dřevěné divadlo

Divadlo, Pro děti


Loutkové představení s divadelní dílnou

Pohádka je rozšířena o rodinné téma: Maminka (stará královna) nechce ještě svého synka (prince) oženit a tak ji přijde vhod, že se mu nedaří přivézt ze světa tu „pravou – opravdovou princeznu.“ Problém nastává, když jednoho deštivého večera na hradní bránu zabouchá „pravá princezna…“

Doprovodný program představení je loutkářská dílna, určená pro děti předškolního a školního věku. Každý malý divák dostane po skončení představení do rukou jednoduchou marionetu na drátě. Dílna probíhá tak, že děti dostávají formou strukturovaného dramatu a vyprávěného příběhu jednoduchá zadání, která plní prostřednictvím hry s loutkou.Zprostředkovat dětem setkání s loutkami marionetami (umožnit zkusit si to samostatně, experimentovat). Umocnit celý zážitek z představení vlastní hrou, vlastním přínosem, vlastním prožitkem.

Autor vycházel při tvorbě tohoto programu ze své předchozí herecké praxe, studia dramatiky a zážitkové pedagogiky. Inspirací pro zkombinování představení s dílnou byl podobně laděný program probíhající na školách ve Francii.

Dramatizace pohádky H. CH. Andersena je dílem Vlasty Špicnerové.
Výprava a režie: MgA Jan Hrubec

Účinkují

Dřevěné divadlo

Kontakty

www.vltavska.cz

Termíny