Sylvie Krobová

Hudba

Osobitá písničkářka a herečka  představí 14.března na sólovém koncertu své hořkoněžné, emotivně drásavé písně v komorní atmosféře sálu Elektra.

Už od dětství se Sylvie Krobová pohybovala okolo divadla, hudby a umění vůbec. Otec Andrej Krob jí přirozeně zavedl do prostředí Václava Havla, Ctibora Turby, Libora Fáry, Z. Svěráka, L. Smoljaka, Olgy Havlové,…Marty Kubišové, Plastic People Of The Universe… Snad i proto už od osmi let začíná sama se zpěvem na LŠU a následně pokračuje na Státní konzervatoři v Praze v oboru operní zpěv (´84/´90). Vyškolený hlas použije na několika koncertech s Kühnovým sborem, skupinou Agon, Drakar a zároveň se připojuje k divadelnímu spolku svého otce divadlu "Na tahu" (Pokoušení, Horský hotel, Spiklenci, Tři sestry...) Má rodinu, děti, ale pokračuje jako herečka se spolkem svého muže Jiřího Bilba Reidingera v "Bilbo compagnie" (Déboucher/Antikódy, Kvak a Žbluňk, Staré a nové příběhy Barona Prášila, Smrt komedie, L´Ombre/Stín,…) se kterou vystupuje v Rusku, Anglii, Slovinsku, Francii, Řecku… několikrát také v ČT. Dále účinkuje v některých hrách "Studia Láďa" Ladislava Smoljaka (Hymna...), v divadle Na zábradlí ve hře Pyreneje /2007-09/. Působí i jako učitelka zpěvu /ZUŠ Dobříš/, zakládá soukromou uměleckou školu Otakárek /2003-05/. Skládá hudbu k divadelním produkcím /Tři v tom(2007), Cirkus Chauve(2008), Klauní rodinka (2009), Vokův pes Vilém(2011), Pan Pont(2011)/…

Během všech svých povinností sama skládá, píše texty, které až s folkrockovou skupinou La Bouche od roku 2000 do 2005 začíná prezentovat před veřejností. Na začátku roku 2006 se setkává se Štěpánem Smetáčkem, který jí pomůže sestavit novou kapelu (sám hraje na bicí, Michal Chroňák na kytaru a Oto Sukovský na basu) Od září 2006 působí v komorní verzi.

V listopadu 2006 nahrála, pod hudební režií Vojtěcha Havla (v obsazení Oto Sukovský - bezpražcová basa, Vojtěch Havel - cello a Sylvie K. - zpěv, akordeon, piano) a u vydavatelství Black Point music vydala CD STÍN.

Od podzimu roku 2007 hraje nejvíce sólově, po novém CD Svět podivínů občas vystupuje za doprovodu Tomáše Alferiho.Svět podivínů je bezbranným pohledem na svět očima umělců, v tomto případě Sylvie Krobové a klavíristy a hráče na akordeon Tomáše Alferiho, pro které není tento svět vůbec jednoduchý.  Sylvie s Alferim vypovídají zvláštním, napůl patetickým, operně dvorním, a napůl zcela syrovým stylem o svých škrábancích a krásách, je křišťálově křehký, čistý a svým způsobem klidný.

V roce 2010 vydává s Pavlem Černým /ilustrace, grafika/ knihu svých textů "Chvilka co se chytí". Ze setkání dýchá křehkost, něha, která se nám většinou nedostává a kterou stále hledáme. Ač občas marně, neboť dnešní světa běh/úprk… takovýmto chvilkám nepřeje.

Zatím posledním CD je živá nahrávka z Prachatic v únoru 2011.

www.sylviekrobova.com

lístky si můžete koupit v předprodeji v síti ticketportal a na pokladně KC Vltavská

Účinkují

Sylvie Krobová

Kontakty

www.vltavska.cz

Termíny