Martina Trchová Trio

Hudba

Martina Trchová (písničkářka a zpěvačka), Patrik Henel (kytarista, aranžér) a Radomír Polívka (kontrabasista) spolu vystupují od roku 2009. V jejich repertoáru najdete autorské písně Martiny Trchové. Hudebně se pohybují na rozhraní žánrů (folk-jazz-šanson). Jde jim především o tvar písničky jako takové. V dubnu 2010 jim Indies MG vydalo album Takhle ve mně vyjou vlci, které bylo kritikou vysoce hodnoceno.

Martina Trchová je pražská písničkářka a zpěvačka. Na českých pódiích se pohybuje od svých sedmnácti let. Za tu dobu získala několikero ocenění za svou autorskou tvorbu (Zahrada, Porta, Folkový Kvítek,...), objevila se v televizi v pořadech Na moll a Pod lampiony a v roce 2005 jí vydavatelství Indies records vydalo debutové album Čerstvě natřeno, jež bylo kritikou vysoce hodnoceno. Na své prvotině spolupracovala s mnoha předními hudebníky, např. s kontrabasistou Františkem Rabou , akordeonistou Máriem Bihárim, kytaristou Janem-Matějem Rakem, Zdeňkem Vřešťálem či Vítem Sázavským. Stálou souputnicí jí po 10 let byla flétnistka a zpěvačka Karolina Skalníková, která je v současné době na mateřské dovolené. Od roku 2009 vystupuje Martina s Patrikem Henelem a Radkem Polívkou a v roce 2010 jim u Indies MG vyšlo album Takhle ve mně vyjou vlci.

Patrik Henel je absolventem kytarové třídy Milana Tesaře na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze. Podílel se na několika projektech v oblasti klasické hudby. Jako člen dua s Jiřím Reitermanem natočil dvě alba (Czech colours - Monitor/EMI 1994, Guitar Inspiration - profilová deska Milana Tesaře - OPUS PRINT 2001), účinkoval v celovečerním recitálu pro ČT ("Ti nejlepší z klasiky"), vystupoval na festivalu Kytara napříč žánry a také se společně s Jiřím Reitermanem stal laureátem mezinárodního hudebního festivalu v italském Udine. V letech 2005 až 2006 působil mimo jiné jako textař a autor hudby. (autorská a interpretační Porta 2005).

Radomír Polívka je kontrabasista samorost. Za dobu svého vystupování prošel všemi možnými žánry v rámci jazzového tria Martina Chrenčíka Musica Budula, improvizačního uskupení kolem sitáru Petra Samojského Ragamala, kapel Lístek nebo Norah Jones Revival.

www.trchova.cz

lístky si můžete koupit v předprodeji v síti ticketportal a na pokladně KC Vltavská





Účinkují

Martina Trchová Trio




Kontakty

www.vltavska.cz

Termíny