Nahlédnutí do ženského kruhu

Volný čas

Zveme všechny dospělé ženy, maminky, babičky na úvodní nahlédnutí do „Ženského kruhu“. První tři setkání jsou „ochutnávková“ a volně přístupná pro všechny zvídavé ženy, které se chtějí dozvědět něco o sobě, svém ženství a síle ženské skupiny.
Setkávání bude od března pokračovat jako uzavřená skupina. Viz „Ženský kruh“.

Smyslem setkávání je pomoci si vzájemně naplnit přirozenou ženskou potřebu být chvíli nerušeně samy se sebou a zároveň mít možnost sdílet s jinými ženami všechny všední i nevšední zkušenosti a prožitky, kterými my ženy, díky svému ženství, partnerství a mateřství, na své cestě procházíme.
Kromě čtení a vyprávění pohádek, mýtů a archetypálních příběhů blízkých ženské duši, budeme v našich setkáních malovat, relaxovat, hrát si, tvořit, snít, zpívat … a možná i tančit.
Skrz různé prožitkové techniky budeme objevovat to, v čem je každá z nás jedinečná a i to, co máme všechny společné.
Inspirací pro setkávání ženského kruhu je kniha „Ženy, které běhaly s vlky“ C. P. Estes.

Úvodní „ochutnávková“  setkání budou na tato témata:
2. 2. 2012  –  „Pohádka mého dětství“ – připomenutí si pohádkového příběhu a jeho tématu, který nás oslovuje a možná i ovlivňuje. Imaginace, malování, povídání.
9. 2. 2012 – „Kdo jsem já“ – hravým způsobem se podíváme na sebe i své role.
23. 2. 2012 – „Ošklivé káčátko“ –  příběh o hledání svého místa ve skupině a ve světě  – čtení a malování.

Na jednotlivá setkání je nutné se předem přihlásit, počet míst je omezený, cca 8 – 12 osob. Přihláška je považována za platnou až po uhrazení ceny akce.
Pro maminky malých dětí je v dopoledních hodinách zajištěno hlídání, o děti se bude starat zkušená učitelka MŠ, nyní na MD. Cena za hlídání je 30,- za dítě za setkání.
S sebou: pastelky, pohodlné oblečení.
Nahlédnutí do ženského kruhu bude od března pokračovat jako tříměsíční uzavřená skupina „Ženský kruh“, viz „Ženský kruh“ :o)

Libuše Nohová pracuje jako terapeutka, zaměřuje se na témata osobnostního růstu, psychosomatiku, vztahy a komunikaci. Je vdaná, má dvě děti.
Jana Peichlová pracuje jako psychiatrička a terapeutka. Ve své terapeutické práci se zaměřuje především na psychosomatické obtíže klientů. Pokud je to jen trochu možné, pracuje na problému s celou rodinou klienta. Jana je vdaná a má tři děti.
Libuška a Jana se potkaly ve Výcviku v rodinné terapii v Liberci. Přivedl je k sobě jejich zájem o příběhy a pohádky, které se po staletí předávaly z generace na generaci. V jejich moudrosti a vyprávění vidí přirozeného a důležitého pomocníka na cestě sebepoznání. Na základě knihy "Ženy, které běhaly s vlky", kterou obě mají rády, vznikla myšlenka a jejich potřeba vytvořit ženskou skupinu, jejímž smyslem by bylo společné sdílení ženství ve všech jeho podobách.

    Datum a čas: 2. 2. 2012 (09:30 - 11:30)
    Místo: Prostor 42 - Gorazdova 1, Palackého náměstí, Praha 2
    Cena: 240 Kč
    Lektor: Libuše Nohová, Jana Peichlová

Účinkují

Lektor: Libuše Nohová, Jana Peichlová

Termíny