Výstava oblečků na panenkách

Výstava, Volný čas

V sobotu 21. ledna můžete na zámku Mníšku pod Brdy vidět nejen bohatě vybavené prohlídkové trasy věnované bydlení drobné šlechty za První republiky, ale také speciální prohlídku módy na panenkách Barbie.

Panenky Barbie všechny vlastnoručně oblékla, učesala a vyšňořila paní Jarmila Kupková, bývalá učitelka matematiky a hudební výchovy. Se zajímavou zálibou začala v roce 2002.  Dnes sbírka čítá na 70 kostýmů, které jsou ušity podle střihů z Dějin odívání a všechny představují konkrétní osobnost. Během deseti minut tak můžete potkat například egyptskou královnu Kleopatru, princeznu Annu Lucemburskou, madam Pompadour nebo Emu Destinnovou či paní sládkovou z filmu Postřižiny a spoustu dalších. Projdete se historií od starověku až po současnost a dozvíte se například, že páni nosili špičaté boty a dámy lodě ve vlasech. Že existovaly šunkové rukávy a jak chodily oblékané ženy na plovárnu ke konci předminulého století. Čeká vás spousta zajímavostí na jednom místě, určitě nebudete litovat!

Prohlídky panenek v sobotu 21. ledna ve 13,55; 14,55 a 15,55 hodin, na vyžádání možno i v neděli 22.1.

Prohlídky zámeckých interiérů v sobotu od 13,00 do 15,50 hod, v neděli od 11,00 do 15,50 hodin. Přijďte navštívit období První republiky!

Termíny