Přijďte mezi zámecké loutky do Mníšku pod Brdy!

Výstava, Volný čas, Pro děti, Turistika

V sobotu 21. ledna pořádá zámek Mníšek pod Brdy opět oblíbené „Loutkové“ prohlídky s výkladem pro děti a zve na návštěvu rodiny s dětmi předškolního a mladšího školního věku. Těm je prohlídka přizpůsobena tak, aby se nenudily a výkladu dobře rozuměly. Se zkušenou průvodkyní navštívíte zařízené pokoje, které obývali poslední obyvatelé zámku ještě před 100 lety. Uvidíte, kde se koupali, jak to měli s teplou vodou a co splachovací záchod, byl už tehdy? Taky vás čekají panenky a plyšoví medvídci, domeček pro rosničku a spousta dalších hraček malých aristokratů. A jak to kdysi vypadalo ve školní třídě? I to uvidíte v dětském pokojíčku. A kdo se nám ubytoval ve dvou hostinských pokojích na konci prohlídky? Velké pohádkové loutky, které mají se zámkem mnoho společného. Čert s ježibabou tady poletovali kolem, vodník s vílou se zabydleli pod zámkem a princezna s princem sem jezdili tančit na bál. Čeká vás 13 loutek v životní velikosti.

Prohlídky ve 13,15; 14,15 a 15,15 hodin. Rezervace možná na tel. 318 590 261.

Navštivte také výstavu módy na panenkách Barbie. Na 70 malých modelkách uvidíte vývoj odívání od starověku po současnost a během deseti minut potkáte spoustu historických osobností. Například egyptskou královnu Kleopatru, princeznu Annu Lucemburskou, madam Pompadour nebo Emu Destinnovou a spoustu dalších. Prohlídky ve 13,55; 14,55 a 15,55 hod

 

Pro dospělé zpřístupněny obě prohlídkové trasy, reprezentační místnosti i soukromé pokoje posledních majitelů zámku. Přijďte a nahlédněte do interiérů z doby První republiky. Prohlídky v sobotu od 13,00 do 15,50 hodin, v neděli od 11,00 do 15,50 hodin. Více na www.zamek-mnisek.cz.

 

Termíny