ETC & VLADIMÍR MIŠÍK + IVAN HLAS TRIO

Hudba

 

Vladimír Mišík je jednou z nejvýraznějších osobností české populární hudby již od 60. let 20. století. Svou tvorbou ovlivnil celou řadu umělců ať už z hudebního, výtvarného či literárního prostředí. Je to rockový zpěvák, skladatel, textař. Spoluzakladatel jedné z nejslavnějších kapel 60. let Matadors a člen Flamenga, s nímž natočil nesmrtelné album Kuře v hodinkách na texty Josefa Kainara. Muzikanti pod značkou ETC začali vystupovat v roce 1974, přes mnohé personální změny a dvouletý zákaz činnosti v 80. letech koncertuje dodnes. Aktuální sestava ETC: Vladimír Mišík – kytara, zpěv, Petr „Kulich“ Pokorný – kytara, Pavel Skála – kytara, zpěv, Jiří Veselý – basa, harmonika, Jiří Zelenka – bicí, zpěv, Vladimír  Pavlíček – housle.

Mnohé Mišíkovy písně, často na texty známých českých básníků (Václav Hrabě, Josef Kainar, Jiří Dědeček ad.), doslova zlidověly a jsou ozdobami „kytarových večírků“ několika generací.

 

Ivan Hlas je známý český písničkář a hudebník, který se proslavil především písněmi k filmu Šakalí léta, za něž v roce 1993 obdržel Českého lva za nejlepší hudbu. Hrál v mnoha kapelách. Složil písně k několika filmům i pohádce. Získal řadu ocenění nejen za hudbu, ale i za zpěváka roku nebo hudební počin roku. Od roku 2006 vystupuje převážně v komorní sestavě "Ivan Hlas Trio" (Norbi Kovács - akustická kytara, Jaroslav Olin Nejezchleba - violoncello, Ivan Hlas - akustická kytara).

Koncert těchto dvou legendárních hudebníků se uskuteční ve čtvrtek 9. února v 19 hod. ve Velkém sále Záložny v Litovli. Vstupné 200 Kč, na místě +50 Kč.

Účinkují


Vladimír Mišík a Ivan Hlas

Kontakty

www.mklitovel.cz

Termíny