Prohlídka pro děti „Tři věže“ na zámku Mníšku pod Brdy

Pro děti

V sobotu 14. ledna pořádá zámek Mníšek pod Brdy prohlídky s výkladem pro děti s názvem „Tři věže“ a zve na návštěvu rodiny s dětmi předškolního a mladšího školního věku. Těm je prohlídka přizpůsobena tak, aby se nenudily a výkladu dobře rozuměly. Projdete se bohatě vybavenými reprezentačními sály a navštívíte mimo jiné jídelny, kapli, knihovnu nebo pracovnu. Děti se dozvědí, jak se volalo na služebnou, kde si schovávala šperky zámecká paní a kde hrál karty zámecký pán. A hlavně, proč má zámek jenom tři věže! Není to málo? Víte, že v tom má prsty čert? Možná ho potkáte! Třeba bude odpočívat ve svém rohatém křesle ve věži! Přijďte a uvidíte!

Prohlídky pro děti ve 13,15; 14,15 a 15,15 hodin. Rezervace na tel. 318 590 261.

 

Navštivte také výstavu módy na panenkách Barbie. Na 70 malých modelkách uvidíte vývoj odívání od starověku po současnost a během deseti minut potkáte spoustu historických osobností. Například Bílou paní, Blanku z Valois, Ludvíka XIV., Marii Terezii, Sissi a spoustu dalších. Prohlídky ve 13,55; 14,55 a 15,55 hod.

 

Pro dospělé zpřístupněny obě prohlídkové trasy, reprezentační místnosti i soukromé pokoje posledních majitelů zámku. Přijďte a nahlédněte do interiérů z doby První republiky. Prohlídky v sobotu od 13,00 do 15,50 hodin, v neděli od 11,00 do 15,50 hodin. Více na www.zamek-mnisek.cz.

 

Termíny