Malování hrnečků

Volný čas

Vytvořte originální hrnek pro sebe nebo dárek pro někoho blízkého. Naučíte se jednoduchou a přitom velmi efektivní techniku dekorování nádob zvanou sgraffito. Můžete se také přihlásit pomocí SMS na tel. číslo: 723 577 053.

Budete mít na výběr z již jednou vypálených - přežahnutých hrnečků, ty byly předem vytočené na hrnčířském kruhu a každý je trochu jiný - tedy bude z čeho vybírat. Nanášením kontrastních barev - engob a jejich následným prorýváním jednoduchých vzorů, docílíme velice efektivního dekoru a čisté kresby. Nechte se inspirovat a vést tím, co okamžik a materiál přináší a budete překvapeni, co dokážete:)

Nebudete-li vědět co malovat (vyrývat), mám tu spoustu nápadů, kterými se můžete inpirovat. Ujiš'tuji vás, že technika sgraffita je ideální i pro ty, kteří o sobě tvrdí, že nemají talent! Udělejte si radost tím, že budete tvořiví a potom své blízké potěšte originálním dárkem. Pravděpodobně stihnete hrnečků víc.

Hotový, vyglazovaný a na vysokou teplotu vypálené výrobky si budete moci vyzvednou v Prostoru 42 za týden.

Cena 150,- Kč za hrneček, který vám zůstane. Můžete si jich namalovat i víc.

Satya V. Rujbrová
Žiji v malém slaměnohliněném domě, který jsem si postavila na karlovarsku. Zde vyrábím keramiku, pořádám kurzy a zkoumám různé možnosti použití hlín a ostatních přírodních materiálů nejen v keramické tvorbě. Ve své tvorbě se nechávám vést hlavně tím, co přináší okamžik, nechávám se inspirovat přírodou, která mne obklopuje a zřídkakdy opakuji stejný nápad dvakrát. Užívám si dobrodružství, které práce s hlínou a ohněm přináší a ráda jsem v něm průvodcem ostatním. Také se se mnou můžete od února setkávat v Prostoru42 během pětidílného, nejen arteterapeutického, semináře: Náš vnitřní svět. www.keramikas.cz

    Datum a čas: 9. 1. 2012 (18:00 - 20:30)
    Místo: Prostor 42 - Gorazdova 1, Palackého náměstí, Praha 2
    Cena: 150 Kč
    Lektor: Satya V. Rujbrová

Účinkují

Lektor: Satya V. Rujbrová

Termíny