Lekce Kundalini jógy

Volný čas

Kundaliní jóga podle Yogi Bhajana se považuje za nejúplnější jogínskou tradici kombinující meditaci, mantru, fyzické cvičení a dýchací techniky.

Kundalini jóga je jednoduchá, neklade žádné nároky na komplikované pozice, ve kterých musíte dlouho vydržet. Jde hlavně o rytmický pohyb. Všechny systémy v organismu pak začnou spolupracovat a tělem proudí energie.
Hodina Kundalini jógy zahrnuje přesně danou sadu cviků, tzv. Krije a každá má určitý efekt. V Kundalini józe jde hodně o práci s páteří, kterou proudí energie směrem nahoru. Tím se začnou pročišťovat bloky. Jak fyzické, tak psychické.
Kundaliní jóga – to jsou pružná záda, silná imunita, dobře fungující nervový, endokrinní a reprodukční systém, láska k sobě, otevřenost v komunikaci s lidmi, důvěra ve svou vlastní sílu, zručnost a umění vidět krásu ve všem kolem nás.
Zázraky se dějí pouze tehdy, kdy jsou Vaše srdce otevřená dokořán. Kundaliní jóga je věda o zkušenosti a vědomí, je to jóga, která nás probouzí uvnitř. Jestli se svět kolem Vás vytratil, máte problémy ve vztazích s lidmi, nejde-li vám podnikání, bolí Vás páteř, klouby, sužuje vás deprese.. pojďte to zkusit, dotkněte se toho.. Chcete-li změnit svět kolem sebe, musíte nejprve změnit sami sebe..

Petra Čabalová (Mantej Kaur) je certifikovaná učitelka Kundalini jógy.
„Touha po duchovním naplnění a sebepoznání je mým hnacím motorem již od dětství. Při hledání účinné metody jsem se na své cestě setkala s Kundaliní jógou. Toto setkání proměnilo můj život od základů. Již během prvních měsíců praktikování jsem pocítila velké změny ve všech oblastech svého života. Je to bezpečná cesta, která stimuluje přirozené možnosti těla k tomu, aby se člověk stal zdravým, šťastným a harmonickým – na těle, mysli i duchu. Je to osvědčená cesta k sobě sama a k naší duši a pomáhá nám žít podle našeho nejvyššího poslání.“

    Datum a čas: 5. 1. 2012 (17:45 - 18:45)
    Místo: Prostor 42 - Gorazdova 1, Palackého náměstí, Praha 2
    Cena: 170 Kč
    Lektor: Petra Čabalová (Mantej Kaur)

Termíny