Spirální mobilizace (SM systém)

Volný čas, Sport

SM systém je vhodný pro lidi s problémy bolesti zad nebo kteří chtějí poruchám páteře předejít. Cvičení se skládá ze sestavy cviků, které pomáhají aktivovat spirální svalové řetězce, které pomáhají protahovat páteř směrem vzhůru a zajistí tak ploténkám mezi obratli dostatečný prostor pro léčbu a regeneraci.

Metoda "SM systém" se opírá o 30let postupného vývoje a 25 let klinických zkušeností s tímto cvičením u pacientů s bolestmi páteře v bederní, hrudní i krční oblasti, u pacientů s akutním výhřezem ploténky a u skoliózy. V Německu je dokonce léčba (cvičení) touto metodou hrazena zdravotní pojišťovnou.
Cvičení se skládá z sestavy cviků dle MUDr. Richarda Smíška, které pomáhají správně aktivovat spirální svalové řetězce a tím umožnují protahovat páteř směrem vzhůru a zajistí tak ploténkám mezi obratli dostatečný prostor pro léčbu a regeneraci. Díky špatným návykům (sedavé zaměstnání, práce na notebooku) máme spirální svalové zřetězení ochablé a zároveň velmi přetěžované vertikální svalové zřetězení, které způsobují stlačování obratlů k sobě a meziobratlové ploténky jsou namáhány.
Cvičení je vhodné pro jakoukoliv věkovou skupinu – děti, ženy, muži, senioři, těhotné, nevrcholové i vrcholové sportovce. SM systém je vhodný pro lidi s problémy bolesti zad nebo kteří chtějí poruchám páteře předejít. Cvičení má také velký význam u prevence a léčby poruch velkých kloubů – kloub kyčelní, kolenní a ramenní, kluby nohou a klenba nožní. Tuto metodu využívá i mnoho vrcholových sportovců jako kondiční trénink s cílem zlepšit sportovní výkon a předejít přetížení a degeneraci páteře a velkých kloubů při sportu.

Cena: 130Kč (předplatné 100Kč/h)
Přihlášení přes SMS na 775587890.
S sebou sportovní oblečení a karimatka.

Roman je terapeut Dornovy metody, cvičitel SM systému a lektor seminářů SM systému pro cvičitele. Od roku 2005 trenér Basic a Advanced Tae-ba. Osobní fitness trenér a masér. Organizátor několika sportovních zájezdů k moři. První zkušenost s jógou byly v období 6let, ale intenzivněji se hatha a tantra józe věnuje víc jak 5let. Motto: „Líbí se mi práce s vlastním tělem a objevování skrytých možnosti, které nám všem nabízí“
Kontakt a další informace  www.RomanNesvadba.cz

    Datum a čas: 25. 1. 2012 (17:30 - 18:30)
    Místo: Prostor 42 - Gorazdova 1, Palackého náměstí, Praha 2
    Cena: 130 Kč
    Lektor: Ing. Roman Nesvadba

Účinkují

Lektor: Ing. Roman Nesvadba

Termíny