Pravidelné půlroční kurzy zpěvu

Volný čas, Hudba

Vážené dámy a pánové,

dovolte mi, abych vám všem představil svůj další nový projekt, na kterém pracuji. Více než dva roky pracuji s lidským hlasem. Dostal jsem se tehdy k tomu shodou náhod. Nikdy jsem vlastně ani zpívat nechtěl, měl jsem představu, že budu pouze hrát na hudební nástroje. Osud tomu ale chtěl jinak. Nejdříve mi do cesty poslal pár žen. Celkem deset, zní to neuvěřitelně, ale z českých žen jsem postavil romský, vokální soubor Parne Čilagi. Dnes je to uznávaný soubor, který se zapsal do povědomí a dodnes lidé nevěřícně kroutí hlavou a to jak Češi, tak i samotní Romové. „Bílé“ ženy a zpívat romsky? To je jako by Romové měli hrát z not! Ale dokázal jsem, že to jde, když se chce!

V čem je to tajemství? Gádžové (myslím tím všechny ne-romy) mají přece úplně jinou intonaci hlasu, jak se naučili texty? Jak se to dlouho učili? Učí se to z not? Nebudou se potom Romové zlobit, že zpíváme jejich písně? Nebude to vypadat, že si na něco potom hrajeme, co nejsme?

Toto je krátký seznam z dotazů, které jsem během dvouletého účinkování dostal. Odpověď na všechny dotazy je jednoduchá. Nezáleží na tom, co máte za zkušenosti nebo jestli znáte teorie, popřípadě noty. Správně je pouze správně cítění a vnímat tón. K tomu je potřeba samozřejmě mít nějaký sluch. Že zpívat umí každý, to si nemyslím. Ale zase vím, že je spousta lidí, kteří by chtěli pravidelně zpívat. Individuálně se ale bojí, netroufají si, stydí se.

Potom právě pro tento typ lidí mám potěšující zprávu! Celkem pravidelně dostávám různé nabídky, zda bych nepřijal do svého souboru další zpěvačku. Několikrát jsem odpovídal, že skupina je již uzavřena. Pracovat s více než deseti lidmi je poté celkem náročné, pokud chcete, aby skupina byla kvalitní. A to je pro mě zásadní, nejen kvalita zpěvu, ale také dobře vybraný kolektiv lidí.
Nyní přejdu k hlavnímu. Během ledna otevírám další vokální soubor! Chcete-li se stát jeho součástí, neváhejte, mailujte, ptejte se, popřípadě volejte. Soubor bude mít 10-15 lidí, to je ovšem maximum. Pozor, otevřen i pro muže! Protože kapacita je omezena, doporučuji ozvat se co nejdříve! Kdo dřív přijde, ten dřív mele.

Právě teď máte jedinečnou šanci stát se součástí nového projektu!
Více informací na webové adrese http://zpev.netstranky.cz/
nebo na facebook stránkách

http://www.facebook.com/pages/Sborov%C3%BD-zp%C4%9Bv/120278798088746

email : zpev@volny.cz
tel: + 420 732 649 696

Účinkují

Gyulla Banga - vedoucí projektu, umělecký vedoucí

Termíny