Na Nový rok na zámek Mníšek pod Brdy – prvních 10 návštěvníků roku 2012 vstup zdarma!

Pro děti

 

Dne 1. ledna zámek Mníšek otvírá své brány, aby přivítal nový rok 2012 a pozval své první návštěvníky, zejména rodiny s dětmi. Prvních deset návštěvníků dostane svou vstupenku zadarmo!!

 

Přijďte na prohlídku, při které vás bude provázet Nový rok! Můžete mu prozradit svá novoroční předsevzetí a hlavně od dětí bude chtít slyšet slib, že nebudou zlobit své rodiče a učitele, aby si mohly na konci pohlídky zasloužit malou sladkou odměnu. Nový rok vás provede po trase zvané „loutková“ a vyprávět bude tak, aby se to líbilo i těm nejmenším návštěvníkům. Dětská prohlídka vás zavede do koupelen posledních zámeckých pánů, do pokojíčku plného hraček jejich dětí, do místnosti s kolébkou pro miminko a hlavně mezi pohádkové loutky v životní velikosti. Potkáte mezi nimi bytosti ze zámku i z podzámčí, které všechny mají spojitost se zámeckou historií. Princezna Růžička například k nám chodila na zámecké plesy, anděl je zase ztělesněním zakladatele zámku a čertík Brdík? Ten nám sebral jednu věž a dodnes ji nevrátil. Taky vás čeká vodník, víla, princ i další.

Prohlídky ve 13,15h; 14,15h a 15,15h.

 

Popřejete také zámku něco pěkného do nové sezóny? V zámecké pokladně čeká kouzelný kotlík na trojnožce. Přání napište na papírek a vhoďte do kotlíku. Za to vás čeká malý dáreček!

 

Nezapomeňte ještě nahlédnout do malé zámecké výstavní galerie. I v nové sezóně pokračuje úspěšná výstavka módy na panenkách Barbie. Tyto malé modelky představují vývoj módy od starověku až po současnost. Co se nosilo na dvoře císaře Karla IV. a co za Marie Terezie? Co měli pánové na nohách a dámy v parukách? Poznáte Bílou paní nebo Ludvíka XIV.? Co je to honzík nebo šunkové rukávy? To vše se při návštěvě zhruba 70 panenek oblečených do historických kostýmků dozvíte a určitě i mnohem víc.

Jak na Nový rok, tak po celý rok! Přijďte a prožijete příjemné odpoledne.

Termíny