VÁNOČNÍ FARMÁŘSKÉ TRHY PŘED AFI PALÁCEM

Volný čas

Od pátku 16. prosince do neděle 18. prosince ovládne prostranství před AFI Palácem vánoční atmosféra. Uskuteční se zde oblíbené farmářské trhy zaměřené výhradně na kvalitní české produkty. Každý den budou otevřeny od 10 do 18 hodin. Zákazníci zde najdou sýry, maso a uzeniny, zeleninu, sladké i slané pochutiny, trdelníky, pečené čaje a sirupy, hračky, ručně vyráběnou bižuterii, výrobky ze dřeva, obrázky, drátěné výrobky nebo vánoční dekorace. Nebude chybět ani vánoční strom, pečené kaštany, grog, punč či svařené víno. Další farmářské trhy se na stejném místě před AFI Palácem uskuteční na jaře.

„Chceme touto cestou podpořit hlavně místní komunitu a tedy drobné regionální farmáře a výrobce. Farmářské trhy jsou každým rokem stále oblíbenější, v Pardubicích jde sice o první ročník, ale my věříme, že si díky širokému spektru výrobků najdou své zákazníky a stanou se tradicí i zde. Doufáme, že Pardubané přijdou místní farmáře a výrobce povzbudit,“ uvedla Zuzana Kubíčková, marketingová manažerka AFI Paláce.

Farmářské trhy jsou dnes již samozřejmostí téměř v každém větším městě a pomalu se dostávají zpět také do vesnic, kde byly dříve tradicí, na kterou se dnes navazuje. Lidé si čím dál více uvědomují, že ne vše, co je levné a ze zahraničí, musí být zároveň to nejlepší. Opak je ale mnohdy pravdou, a tak i čeští spotřebitelé začali v posledních letech vyhledávat výrobky od místních pěstitelů, farmářů a dalších výrobců. Tento trend potvrdil do té doby zapomenutý fakt, že české potraviny jsou čerstvé, chutnější a častokrát i levnější, protože za svým zákazníkem „necestují“ tak dlouho jako mnohé zahraniční zboží. V neposlední řadě umožňují trhy větší profitabilitu českým farmám a menším komerčním firmám, které působí v jednotlivých regionech České republiky. K farmářům na farmářských trzích se často připojují i tuzemští výrobci dalších produktů, ať již potravinářských nebo např. výrobci hraček, drobného nábytku apod.

Seznam prodejců na vánočních farmářských trzích před AFI Palácem:

Darina Kopečná
Darilis Business s.r.o.
Ekofarma Horní Ředice - Jitka Píchová
Hradecké Delikatesy
Kitl s.r.o.
Maso - Francouz s.r.o.
Maso uzeniny Jiří Kořínek
Miroslav Caha
Miroslav Matoušek
Petr Sokol
Renáta Ježková
Trdelník - Marek Tůma
Truhlářství Křenek
Výroba sýrů - Ing. Břetislav Trousil

www.palacpardubice.cz

Termíny