JOSÉ CARRERAS - VÁNOČNÍ KONCERT - 1+1 VSTUPENKA ZDARMA!!!!

Volný čas, Hudba

Legendární španělský operní pěvec José Carreras se proslavil po celém světě nejen svými procítěnými interpretacemi Verdiho a Pucciniho děl, ale především mnoholetým působením v hvězdném triu “Los Tres Tenores” (Tři tenoři) spolu s Plácidem Domingem a Lucianem Pavarottim. Koncem letošního roku tato operní superstar opět zavítá do Prahy, a to poprvé do O2 arény. Speciální vánoční repertoár! Nejvýznamnější koncert v předvánočním čase v předvečer stříbrné adventní neděle! Slavného zpěváka doprovodí pod taktovkou Davida Giméneze Symfonický orchestr Českého rozhlasu, sopranistka Mi-Hae Park a Kühnův dětský sbor.


Vánoční atmosféru tohoto koncertu podtrhne romantická vánoční scéna a také speciální vánoční repertoár sestavený pro tento večer. Na koncertě zazní například Cantique de Noel, I´ll be home for Christmas, Ave Maria, česká píseň "Chtíc aby spal" nebo proslulá "Měsíční sonáta" Antonína Dvořáka. José Carreras si připravil pro české diváky další velké překvapení, na pódium totiž k sobě přizve vzácného hosta a svého přítele pana Karla Gotta. Zazpívají spolu zřejmě romantický vánoční duet a Karel Gott zazpívá také sám.


 José Carreras za svůj život ztvárnil na nejslavnějších operních scénách světa (Metropolitan Opera, Royal Opera House, Royal Albert Hall a mnoho dalších) a po boku takových operních pěvkyň jako Montserrat Caballé, Birgit Nilson, Viorica Cortez nebo Renata Scotto více než 60 rolí a spolupracoval s neméně slavnými režiséry a dirigenty z nichž za všechny jmenujme alespoň dirigenta Herberta Von Karajana, který měl na Carrerasovu kariéru asi vůbec největší vliv.


 Carreras se do srdcí svých obdivovatelů zapsal také statečným a naštěstí i vítězným bojem proti akutní leukémii, která v 80. letech na čas násilně přerušila jeho pěveckou kariéru. Po uzdravení tento slavný tenor založil Mezinárodní nadaci Josého Carrerase pro výzkum leukémie (José Carreras International Leukemia Foundation), které zároveň i předsedá.

 
Vstupenky na tento výjimečný koncert zakoupíte již jen v místě konání akce, v sobotu 10.12 od 10:00 na pokladnách pražské O2 Areny. V tento den lze vstupenky koupit ve speciální adventní akci 1 + 1 lístek zdarma, tj. za 2 vstupenky platíte pouze cenu 1 lístku!!!!

Nashledanou v sobotu v O2 Areně Smile

Účinkují

José Carreras, Mi-Hae Park, Karel Gott

Termíny