7/8 Perníčky s grafickými designérkami

Volný čas

Sháníte něco originálního pod stromeček a pořád nic? Přijďte s přáteli, dětmi či rodiči 15. prosince odpoledne do CZECHDESIGNU a vytvořte si dárek pro své blízké sami! I letos na přání proběhne oblíbené pečení a zdobení perníčků s grafickými designérkami s bonusem na závěr.

 

Ve čtvrtek 15. prosince provoní Galerie/CZD Vojtěšskou ulici v Praze 1. Ve 13:00 hodin začíná oblíbené předvánoční pečení a zdobení perníčků. Grafické designérky Radka Pitrmucová, Věra Marešová a Sofya Samareva vytvořily pro letošní ročník silné trio a vymyslely vánoční grafiku, kterou společně vylepšíme vaše domácí nebo na místě upečené perníky.

 

 

 

Ke zdobení budou klasické tvary, ale i speciality v podobě závěsných perníčků k čaji, které budeme balit do dárkových pytlíčků. Zkusíme si i svazovaní stuhami do tvaru sněhuláčků, patrových stromečků a dalších vánočních motivů. Budeme malovat cukrové svršky na vypečené postavičky nebo celé obrázky na perníkové obdélníky. Hotové výrobky bude možné na místě zabalit a odnést jako originální, vlastnoručně vyrobený dárek například pro maminky nebo babičky.

 

 

Zdobením ale nekončíme. Pečení perníčků s designérkami je startovací akcí projektu Design Menu, který se rozeběhne naplno v následujícím roce. a bude přibližovat designéry a jejich práci při neformálních setkání nad jídlem. Grafický design představíme při pečení perníčků rozhovory s grafičkami nad ukázkami jejich prací, které v Galerii/CZD budou tento den k vidění. Rozhovory proběhnou v 14hod a v 17hod. Po rozhovorech také proběhne losování o dárky od našeho sponzora Design Menu.

Vstupné na zdobení je 100Kč, v rámci vstupného je zdobení a punč pro dospělé, děti mají vstup zdarma.

Termíny