Prohlídka S ANDĚLEM na zámku Mníšku pod Brdy

Pro děti

16.00 – 18.20 Prohlídky S ANDĚLEM

16.00 – 18.30 Panenky v historických kostýmech

16.00 – 18.30 Výtvarné tvoření pro všechny

 

V sobotu 17. prosince za šera v podvečerních hodinách se s lucerničkou projdeme tajemnými zákoutími našeho zámku. Na této cestě si poslechneme nejenom vyprávění o bývalých majitelích a jejich osudech, jako byl například pan Servác "Anděl", ale setkáme se i s živými obyvateli zámeckých komnat. Anděl bude pasovat děti do šlechtického stavu a předá jim důležité poselství. Možná zahlédneme i Bílou paní! Čeká na nás malý vánoční dárek a také vyprávění o Vánocích a vánočních zvycích – pouštění lodiček, krájení jablka. Co dělaly zkušené pekařky, když pekly vánočku? Přijďte to zjistit! REZERVACE NA TEL. 318 590 261.

 

Ve výtvarném ateliéru si vyrobte slavnostní vánoční svícen, namalujte hrnek nebo sádrový odlitek podoby zámku Mníšku.

 

Panenky v historických kostýmech - 70 panenek v historických kostýmech. Móda od Egypta po První republiku. Co si oblékala Kleopatra, Marie Terezie, císařovna Sissi, Božena Němcová nebo Markýza de Pompadour? Jaká byla móda mužů? Co se nosívalo na hlavách? Vše se dozvíte v malé zámecké výstavní síni.

 

Po celý víkend také stále probíhají klasické prohlídky dvou prohlídkových tras – reprezentačních prostor i soukromých pokojů.

Termíny