3 x 2 = 6o MILAN SVOBODA (*10.12.1951)

Volný čas

3 x 2 = 6o MILAN SVOBODA (*10.12.1951)
Během tří večerů ku příležitosti šedesátých narozenin vám Milan Svoboda představí své hudební hosty a provede vás svojí pestrou hudební tvorbou, od sólo piána až k big bandovým kompozicím.
8. – 10.12.2011 21:30
DUO Milan Svoboda & Michal Gera S trumpetistou Michalem Gerou vystupuje Milan Svoboda příležitostně 30 let. V této komorní sestavě interpretují výhradně své vlastní kompozice a improvizace. Vzhledem ke svému velmi podobnému muzikantskému založení a hudebním představám se jako partneři velmi dobře doplňují. Jejich společná tvorba je zachycena např. na CD albu “Duo” z roku 1991.
MILAN SVOBODA SEXTET M.Gera, M.Krajíc, P.Tomšíček, M.Svoboda, F.Spálený, I.Audes Sextet je výběrem sólistů jazzového orchestru Pražský Big Band. V originálních aranžmá M.Svobody interpretuje skladby svého lídra i známé standardy světového jazzového repertoáru. Poslední vystoupení Sextetu se uskutečnilo v září tohoto roku v rámci cyklu Jazz na Hradě a jeho záznam vyjde na CD.
CONTRABAND JAZZ ORCHESTRA I. F.Kučera, J.Doležal, M.Barabáš, L.Holzer, M.Staněk, M.Brunner, I.Myslikovjan, M.Krajíc, R.Krampl, P.Zeman, M.Kumžák, K.Marek, M.Lehký, I.Audes Tento koncert bude vzpomínkou na původní obsazení orchestru Contraband, tak jak se formovalo koncem 80. let. V této přelomové době uskutečnil orchestr slavné koncerty např. na MJF v Praze v Lucerně nebo na festivalu Ost-West v Norimberku. Hudba tohoto období je zachycena na albu „Jen tak dál“.
CONTRABAND JAZZ ORCHESTRA II. L.Emanovský, R.Němec, M.Gera, P.Tomšíček, F.Spálený, M.Bárta, T.Křemenák, M.Krajíc, P.Pivarči, R.Krampl, M.Kumžák, P.Zeman, K.Marek, M.Lehký, I.Audes Orchestr v tomto obsazení pak působil hlavně v 90. letech, kdy koncertoval v řadě evropských zemí (Francie, Belgie, Švýcarsko, Německo, Rakousko) a na všech významných festivalech v Čechách. Hudba tohoto období je zachycena na albech „Family“ a „Contraband Goes To Town“.
MILAN SVOBODA QUARTET M.Krajíc, M.Svoboda, F.Spálený, I.Audes a hosté: J.Bárta, M.Gera, A.Charvát, J.Helešic V této části koncertů se M.Svoboda představí se svým kvartetem v aktuálním složení, tak jak vystupuje v posledních 6 letech (CD „Moment´s Notice“). Jako hosté si pak přijdou zahrát cellista Jiří Bárta (CD“Znamení střelce“) a Svobodovi bývalí spoluhráči z prvního období kvarteta Michal Gera, Aleš Charvát a Jaromír Helešic (LP „Okno dokořán a CD „Dedikace“).
PRAGUE BIG BAND S.Zeman, Z.Šedivý, R.Němec, M.Gera, P.Tomšíček, S.Košvanec, I.Kopecký, A.Vopelka, M.Plachý, M.Bárta, T.Křemenák, M.Krajíc, P.Pivarči, J.Šimek, J.Andr, F.Spálený, I.Audes Na závěr série koncertů vystoupí Pražský big band v současném aktuálním složení. Orchestr účinkoval na mnoha významných evropských festivalech, získal několik ocenění a nahrál 14 gramofonových alb. Poslední jsou CD „Good News“ a „Sunday Session“. S orchestrem vystupovala řada známých světových osobností. Milan Svoboda jako dirigent stojí v jeho čele již 35 let.

Termíny