Vánoce s Císařským regimentem

Volný čas, Pro děti

Vánoční čas v Husitském muzeu zahájíme v den konání Staročeského vánočního trhu na táborském Žižkově náměstí. Celodenní program nazvaný Vánoce s Císařským regimentem bude probíhat od 9:00 do 17:00 v sobotu 10. prosince v prostorách Staré radnice, zejména na Gotickém sále. Přijďte se do vánočně vyzdobeného muzea podívat, jak vypadaly vánoční zvyky napříč staletími! 

Dozvíte se, jak Římané v těchto dnech slavili svátky veselosti, při kterých si dokonce pán a otrok na chvíli prohodili role. Na středověkou vánoční kuchyni se nejen podíváme, ale ledacos bude připraveno také k ochutnání. Je libo pečivo se zapečenými mincemi? I to bude přichystáno.

Raný novověk se nám připomene Betlémem. Dámy se dozvědí více o svém budoucím ženichovi za pomoci prutů zpod polštáře vytažených a každý si bude moci vyrobit ozdoby ze slámy - pro sebe či pro ozdobení muzejního stromečku.

V dětském koutku se kluci a holky dozví více o jednotlivých postavách z církevní dějin spojených s vánocemi a připraveny budou také kartičky s úkoly k jednotlivým zastavením na gotickém sále. Chybět nebude ani menší zbrojnice.

K Císařskému regimentu se přidá se svou nabídkou a aktivitami také chráněná dílna Rolnička ze Soběslavi.

Účinkují

Císařský regiment

Termíny