Vánoční prohlídky se Zimní královnou a vodníkem Zlebedou na zámku Mníšku

Pro děti

     V sobotu a neděli 10. a 11. prosince pokračují vánoční prohlídky zámku Mníšku, kde si můžete s dětmi vyzkoušet nejznámější a nejoblíbenější vánoční  zvyky. Pouštění lodiček, házení střevíčkem, krájení jablíček. Dozvíte se o pranostikách a věštění budoucnosti. Jak se děvečka dozvěděla, jestli se vdá nebo zůstane na ocet? Jak lidé zjišťovali, zda se ve zdraví sejdou u vánoční tabule zase příští rok? A co všechno na té vánoční tabuli nesmělo chybět? Co jedli na zámku a co v podzámčí, jak se říkalo vánočce a jaká pravidla se musela dodržovat při pečení, aby se vánočka povedla? Od kdy se zdobily adventní věnce a od kdy vánoční stromeček? Proč se nesmíme zapomenout pusinkovat pod jmelím?

     To vše v předvánočním čase na prohlídkách na zámku Mníšku pod Brdy. Prohlídka povede reprezentačními místnostmi, mezi něž  patří slavnostní jídelny, zámecká kaple, salónky nebo knihovna. Výklad je veden tak, aby zaujal i ty nejmenší návštěvníky. Děti nám určitě také rády pomohou dozdobit stromeček ve Velkém sále a za to za odměnu pod ním najdou malé překvapení. Provázet Vás bude Zimní královna s vodníkem Zlebedou!

     Prohlídky každou hodinu od 10,15 do 15,15 hodin, rezervace na tel. 318 590 261.

     Po prohlídce zámeckých pokojů  pak ještě zavítejte mezi malé princezny a královny. Ve výstavní místnosti čeká na 70 panenek Barbie, dokonce i nějací Kenové,  které jsou oblečené v dobových historických kostýmcích. Představují třeba Marii Terezii nebo krále Ludvíka XIV. Určitě poznáte také Bílou paní nebo Pretty Woman a spoustu dalších známých osobností.

 

 

Termíny