Gypsi Gospel Songs - Parne Cilagi !

Hudba

Gypsi Gospel Songs - Parne Cilagi !

 

Dovolujeme si vás pozvat na koncert s vánoční atmosférou do krásného prostoru v Michnově Paláci. Čistě ženský vokální soubor tím zároveň slaví druhé výročí, kdy proběhlo jejich první veřejné vystoupení. Projekt Parne Čilagi (česky bílé hvězdy) vznikl před dvěma léty v Praze, založil ho pianista Gyulla Banga.

Během poměrně krátké chvíle „hvězdy“ zaujaly širokou veřejnost z romského i neromského spektra lidí z různých společenských vrstev. Jejich repertoár totiž zahrnuje romské lidové písně. Tím se zásadně liší od všech klasických pěveckých sborů. Jak je patrné z názvu souboru, všechny ženy jsou „gádžovky“ tedy neromského původu.

Rozhodně jim ovšem nechybí temperament, odvaha a správný „feeling“. Bez těchto vlastností ani romské písně zpívat nejde. Parne Čilagi vás zaručeně dostanou do kolen, ať již úžasně zpracovanou písní Nane Oda Lavutaris (původně klasický čardáš, přearanžovaný do halgátové verze) nebo tak starými písněmi, které si sotva pamatují i samotní Romové.

Přijďte i vy oslavit dvouleté účinkování vokálního souboru Parne Čilagi! A pozor! Prvních pět z vás má vstup zcela zdarma! A jako bonus organizátor koncertu oznámil, že každá dvojice, která dorazí, bude mít 50 % slevu na vstupném, neváhejte tedy vzít své drahé polovičky, vytáhněte své partnery, partnerky na kulturní zážitek, který bude stát za to! 

Přijďte si vychutnat předvánoční atmosféru s unikátním souborem, na který budete ještě dlouho vzpomínat. Již v pátek večer! 

KDY KDE

• 9.12. 2011 20:00
• Michnův Palác (Tyršův dům)
• Všehrdova 27, Praha 1, Malá Strana (vchod)
• Spojení – tram č. 6, 9, 12, 20, 22 zastávka Újezd, 300 metrů pěšky směrem k Malostranskému nám, poté vpravo asi 50 metrů
• http://www.cilagi.cz/
• více informací, rezervace
cilagi@seznam.cz

 


vstupné 100 Kč 

Účinkují

Gyulla Banga

 

Parne Čilagi

Termíny