PŘIJĎTE SI UŽÍT VÁNOČNÍ ATMOSFÉRU DO PRAŽSKÉ TRŽNICE V HOLEŠOVICÍCH

Volný čas

 

S prvním prosincovým dnem vstoupila do Pražské tržnice v Holešovicích slavnostní vánoční atmosféra. U hlavní brány stojí krásný statný smrk z šumavských lesů a v jeho blízkosti dřevěné stánky s typickým vánočním zbožím. Advent na zákazníky dýchne i z haly 22, kde prodejci kromě tradiční nabídky ovoce, zeleniny a třeba medu či sýrů nabízejí nyní také jmelí, adventní věnce a další vánoční zboží.  Celým areálem se line vůně svařeného vína či pečených kaštanů.

 

Až do Vánoc mohou zákazníci v Pražské tržnici nakoupit nepřeberné množství vánočních dekorací, doplňků, zboží a dárků. K sehnání tu jsou hojně žádané tradiční foukané vánoční ozdoby ze skla, ozdobný balící papír, vánoční dekorace jako např. ozdoby, světýlka do oken, svíčky, jmelí, adventní věnce a mnoho dalších.

 

Pražská tržnice nabídne i velký výběr umělých stromečků. Živé stromky se budou prodávat před halou 22, kapři dokonce na dvou místech – před halou 22 a tradičně před tržnicí na Bubenském náměstí. K areálu tržnice již nyní přiláká vůně pečených kaštanů, svařeného vína, medoviny nebo sladkých trdelníků, slyšet jsou i vánoční koledy, takže pokud jste ještě nestihli zaregistrovat vánoční období, neváhejte a přijďte do Pražské tržnice, která je otevřena i o adventních nedělích

 

O adventních sobotách 3.,10. a17. prosince navíc pokračují oblíbené Holešovické trhy v hale 22 za účasti ještě většího počtu prodejců než obvykle.

 

Pražská tržnice je památkově chráněný areál v secesním a novorenesančním stylu s neopakovatelnou atmosférou, jehož rozloha, historie i architektonický význam nemá v evropském kontextu obdoby. Původně areál sloužil jako Ústřední jatka královského města Prahy. Stavba podle návrhu architekta Josefa Srdínka byla zahájena 6. března roku 1893 a již 1. července 1895 byl areál slavnostně otevřen. K zániku jatečního a řeznického provozu v Holešovicích došlo v roce 1983, kdy byly otevřeny nové masokombináty v Písnici a Čakovicích. Komplex Ústředních jatek byl proto přeměněn na všeobecnou tržnici podle návrhu architekta Jiřího Lasovského. V roce 1993 byl areál prohlášen za kulturní památku. V současné době je nájemcem a provozovatelem Pražské tržnice společnost DELTA CENTER a.s. na základě dlouhodobé nájemní smlouvy s Hlavním městem Prahou. Vlastníkem společnosti je izraelská investiční a poradenská skupina Sage Capital s aktivitami po celém světě. V posledních 7 letech aktivně investuje také v Evropě. V současné době se připravuje koncept komplexní revitalizace celého areálu Pražské tržnice. Mezi nejvýznamnější nájemce patří vyhlášená restaurace a taneční klub SaSaZu, škola vaření  Chefparade, centrála, showroom a prodejna prodejce počítačů a elektroniky Alza.cz, Mountfield, Koberce K+K nebo vietnamské tržiště. Největším lákadlem Pražské tržnice je její hala 22 s širokou nabídkou čerstvých potravin, ovoce, zeleniny a květin pocházejících většinou od drobných pěstitelů z celých středních Čech na ploše 3.000 m2.

Termíny