„Krkonoše 2011 - v létě na kole, v zimě na běžkách“

Volný čas, Sport, Turistika

Přijeďte s námi zahájit lyžařskou běžeckou turistiku v nejvyšších českých horách, aneb: „Krkonoše 2011 - v létě na kole, v zimě na běžkách“ 

V sobotu 10. prosince 2011 se v Horní Malé Úpě, ve skiareálu SKiMU v nově otevřeném SKiMU House na sjezdovce Pomezky, sejdou a sjedou příznivci běžecké turistiky v Krkonoších s těmi, kteří k tomuto sportovnímu vyžití v nejvyšších českých horách mají co říci. Setkání se uskuteční jako podpora pilotního projektu „Krkonoše – běžecký lyžařský ráj“, prostřednictvím něhož manažeři Svazku Krkonoše koordinují s jednotlivými upravovateli péči o úpravu běžeckých tratí a starají se o dovybavení mobiliářem a velkoplošnými mapami v terénu.   

Akce je připravena s cílem před zimní lyžařskou sezonou informovat veřejnost o mimořádných předpokladech běžeckého lyžování na české i polské straně hranice Krkonoš na dobře vyznačených a pravidelně upravovaných lyžařských běžeckých tratích.  

V 10.00 hodin začne, v nově otevřeném SKiMU House na sjezdovce Pomezky, diskusní „seminář“ na téma „Lyžařská běžecká turistika v Krkonošském národním parku v krkonošském podhůří – zkušenosti, perspektivy, organizace, spolupráce, financování, propagace, prezentace“.  (KRNAP, Horská služba,  SKiMU , upravovatelé …)

Ve 12.00 hodin je naplánován společensko-sportovní START všech běžkařů. Zveme děti s rodiči, i prarodiči. Ale i sportovce, kteří si ten den připočítají další kilometry v bílé stopě. 

Na vyznačené trati po Krkonoších, v délce asi 3 km si každý účastník projede trať dle svého tempa. Malý dárek na památku si odnesou všichni jako připomínku zahájení zimní běžecké sezony 2011/2012 v Krkonoších.

 


Kontakty

www.krkonose.eu

Termíny