VÁNOCE NA ZELŇÁKU - Tradiční vánoční trhy městské části Brno-střed

Výstava, Volný čas

Přijďte i vy na Zelný rynk zažít kouzlo tradičních českých Vánoc pana Lady. Setkáte se tu s kocourem Mikešem, liškou Bystrouškou, kozlem nebo psem s trubkou, s Kalamajkou a kominíkem, Pavlem, co chodí bos, ponocným i vodníkem.

Přiveďte sem na brněnský Zelňák za milými ladovskými postavičkami všechny děti. Uvidí Vánoce ze starých časů, kdy na stromečcích byly jen svíčky, ořechy a pár slaměných ozdob. A pod stromečkem třeba dřeváky. Spolu s dětmi spatříte kouzelné výtvory z rukou zručných řemeslníků, poznáte staré zapomenuté vánoční zvyky, smlsnete si na všelijakých dobrotách. Zahřeje vás a roztančí stará i mladá hudba vánoční, pobaví divadelní a kejklířské kousky a zábavy vůbec bude dost a dost všem lidem pro radost.

Účinkují

  Milí návštěvníci, v rámci doprovodného programu Vánoc na Zelňáku se můžete těšit na:

….pohádkovou atmosféru z dílny Josefa Lady. V prostoru vánočního tržiště na Zelňáku budete totiž moci potkat postavičky z příběhů mistra Lady. Barevné makety postav v životní velikosti vás mohou překvapit u Parnasu, stánků či pod lucerničkami. Foto-stěna v podobě Ladovy vesnické chaloupky vám zajistí milou vzpomínku či stylovou pohlednici. Celková stylizace letošních Vánoc na Zelňáku na vás dýchne poklidnou atmosférou a hravostí Ladova díla.

….dětské atrakce pro naše nejmenší (i o něco větší). K již tradičnímu kolotoči přibude letos stylový vláček, který bude připraven přítomné děti povozit ve světě pohádek. Neváhejte tedy nastupovat, vlak je připraven k odjezdu!

…. vystoupení hudebníků, divadelníků či bavičů a spousty jiných. Pestrý program na podiu budete moci sledovat každý den řádově od 15 do 20 hod. Jsme si jisti, že si tu každý najde to své. Jarmareční písně budou střídat komorní melodie vokalistů, rytmický swing či jazz rozproudí krev v žilách, mladí se dočkají i rockových či popových písní, svou tvorbu představí mnohočlenné orchestry, folkoví interpreti, večer nás ohromí ohňové show a nebudou chybět žonglování a kejkle, soutěže pro malé i velké, divadla či večerníčky.

Termíny