Mikuláš, čert a zámecké peklo na Mníšku pod Brdy

Pro děti

V sobotu a neděli 3.a 4. prosince je na zámku Mníšku pod Brdy připraven adventní program pro děti i dospělé. Nádvoří je zdobeno betlémem a do zámku vás pozve čert s Mikulášem.

 

Prohlídky s čertem a Mikulášem vás zavedou do reprezentačních prostor zámku a tam se dozvíte o tom, jak poslední zámečtí obyvatelé slavili vánoční svátky. Jaké se dodržovaly vánoční zvyky a tradice? Pouštěli lodičky, zdobili stromeček, pekli si vánočku? Na prohlídce o vánočních zvycích se dozvíte také o tom, jak dlouho se už peče vánočka a proč hospodyňky vyskakovaly do výšky, jak svobodná děvčata zjišťovala, zda už najdou ženicha nebo že zdobení stromečku je nejmladším vánočním zvykem. Hodíte si botou, pomůžete se zdobením stromečku a na děti čeká malý dárek. To a mnoho dalšího na vánočních prohlídkách zámku Mníšku. Rezervace na 318 590 261. Prohlídky každou hodinu od 10,15 do 15,15 hod.

 

Navštivte také okouzlující výstavu panenek nebo výtvarný ateliér. 70 panenek je oblečeno v dobových kostýmcích a představují vývoj odívání od starověku po dnešní dobu. Potkáte Bílou paní, Marii Terezii, Ludvíka XIV. nebo Sissi a spoustu dalších.

Ve výtvarném ateliéru si může každý vyrobit vánoční svícen, přivonět k větvičkám a přiblížit se svátkům o něco víc.

 

A pozor! V neděli 4. prosince od 12 do 16 hodin se na Mníšku otevře brána do pekel! Do zámeckého sklepa si čerti z Brdského zálesáka nastěhovali kus svého podzemního království a těší se na všechny hodné i zlobivé děti.

Od 16 hodin do pekla jen s rezervací a dodaným balíčkem.

Termíny