VÁNOCE LETEM SVĚT(L)EM

Hudba

 

Adventní čas bývá spojován se zpěvem koled a vánočním hudebním programem, přesto se litovelské publikum může v této době těšit na netradiční hudební vystoupení.

     Smíšený pěvecký sbor Hany Kaštanové oblékl nový kabát a pod názvem SENZAKORD uskuteční svůj debut 9. prosince v 17.00 hod. na náměstí v Litovli, kde představí nejen vánoční písně v různých světových jazycích, ale i známý populární repertoár. Závěr koncertního vystoupení bude patřit také hostům v podobě jazzového tria – piano, kontrabas a bicí. Společně s tímto více jak čtyřicetičlenným sborem hosté předvedou velmi populární a oblíbenou jazzovou mši „A little jazz mass“ britského skladatele Boba Chilcotta.

     Samotný název sboru vznikl ze dvou slov italského hudebního názvosloví − „senza“, což česky znamená bez, druhý termín „accordo“ značí soulad, souzvuk. Ze slovního spojení senza accordo (tedy bez souzvuku) nakonec vznikl počeštěný Senzakord, kteří mnozí posluchači chápou spíše jako senzační akord.

     Senzakord tedy zve všechny k příjemnému poslechu a věří, že se přítomné publikum dočká nejen netradičního repertoáru, ale i samých senzačních souzvuků!

Účinkují


SPS SENZAKORD, DIVADLO STUDNA

Kontakty

www.mklitovel.cz

Termíny