POSLEDNÍ PŘÍLEŽITOST NAVŠTÍVIT V LETOŠNÍ SEZÓNĚ DINOPARK V GALERII HARFA

Pro děti

Zájemci o návštěvu DinoParku na střeše obchodního centra Galerie Harfa mají tuto sezónu poslední možnost k jeho návštěvě. Tato atrakce pro malé i velké je otevřena až do středy 30. listopadu denně od 9 do 18 hodin. Poté své brány na zimu uzavře a znovu se otevře až na jaře. DinoPark v Galerii Harfa, jediný v hlavním městě, byl v soutěži agentury Czech Tourism Kudy z nudy 2011 vyhlášen novinkou turistické sezóny 2011 v rámci celé České republiky a nejlepší turistickou atrakcí Prahy 2011. Tím v oblíbenosti předstihl i takové pražské magnety, jakými jsou Národní technické muzeum nebo bludiště na Petříně.

DinoPark, jenž byl na střeše nejnovějšího pražského obchodního centra Galerie Harfa otevřen letos v dubnu, se stal centrem zábavy a poučení nejen pro rodiny s dětmi, ale i pro celé školní exkurze. Je arénou pro téměř padesátku dinosauřích modelů v životních velikostech, z nichž ty největší se dokonce pohybují. Součástí DinoParku je také dětské paleontologické hřiště, havarovaný vrtulník DinoExpedition i 4D kino s prodejnou suvenýrů DinoShop. Hned za historickou branou uvítá návštěvníky dvojice velmi nebezpečných králů druhohor – samec a samice Tyrannosaura Rexe. Největší modely dinosaurů jsou robotičtí: mrkají, dýchají, pohybují krkem, tlamou i ocasem. V druhohorní pouštní krajině, kterou lidé procházejí, narazí mimo jiné na stádo Stegosaurů, ocitnou se vedle 20metrového Apatosaura u bahenního jezírka, uvidí útočícího Allosaura, vysoké Brachiosaury či bojujícího Ceratosaura. Skrz otočný Tunel času se dostanou do pavilonu Cesta do minulosti Země se skutečnými artefakty z druhohor. Jednodenní vstupné do DinoParku v Galerii Harfa činí 150 korun pro dospělého a 100 korun pro děti od 3 do 15 let; v ceně je i návštěva 4D kina. Děti do tří let mají vstup zdarma. Zvýhodněnou rodinnou vstupenku lze pořídit za 400 korun.

Střecha Galerie Harfa však i po uzavření DinoParku v zimním období poskytne celou řadu příležitostí k zábavě. Největším lákadlem je kluziště, které již bylo otevřeno. Zabruslit si je možné každý den od 15 do 18.30 hodin, o víkendech již od 13 hodin. V pátek a v sobotu navíc máte možnost večerního bruslení od 19.30 do 22 hodin. Vstup je zdarma – a ani si s sebou nemusíte nosit vlastní brusle. V Galerii Harfa si je lze zapůjčit. Vedle toho bude celou zimu ledová plocha dějištěm nejrůznějších show a vystoupení: nejbližším z nich je ochutnávka z lední revue Disney on Ice včetně setkání s Disneyho princeznami, která se koná ve čtvrtek 1. prosince od 17 do 18.30 hodin.

Termíny