Papírové hrady a zámky

Výstava

Zpestření v gotickém sále Staré radnice! Papírové modely Ivana Zadražila Vám představí na 35 českých hradů, zámků a kostelů.

Kdo by se chtěl také pustit do stavby kutnohorského Chrámu sv. Barbory či rozlehlého zámeckého komplexu v Jaroměřicích nad Rokytnou, může si v muzejní pokladně zakoupit vystřihovánku a má o zábavu na dlouhé zimní večery postaráno!

 

Ivan Zadražil je stavební projektant z Pelhřimova, který ve volném čase vyrábí papírové vystřihovánky hradů a zámků, ale i dalších staveb či dopravních prostředků. Přestože zlatá doba vystřihovánek, kdy bylo každé další číslo časopisu ABC netrpělivě očekáváno, už minula, vystřihování z papíru své kouzlo neztratilo.

Z vystavených papírových modelů byl podle autora na výrobu nejnáročnější chrám Sv. Barbory a její střechy. I když i některé ostatní rozsáhlé vystřihovánky nebylo snadné vyrobit. Výroba modelu zabere přibližně jeden týden, záleží na rozsahu a velikosti. Hrady jsou všeobecně složitější svým půdorysem, ovšem o to víc zajímavé z hlediska hotového modelu.

Termíny