Alžírsko - Togo, Libuše a Dana Kyndrovy

Výstava

 

Galerie 4 Vás zve na výstavu fotografií Alžírsko – Togo, Libuše a Dana Kyndrovy.  

 

Výstava představuje dvě fotografky – matku a dceru. Obě se vypravily na africký kontinent a zachytily život v jedné z frankofonních zemí. Do Afriky odjely s manželem, respektive otcem Antonínem Kyndrem, který zde v rámci tzv. pomoci socialistických států rozvojovým zemím trénoval volejbal. Libuše fotografovala v letech 1964-1966 v Alžírsku a Dana v roce 1975 v Togu.

 

Svůj africký soubor vystavila Libuše Kyndrová jako celek veřejně vůbec poprvé v roce 2009, kdy společně s dcerou Danou uspořádaly výstavu Algérie-Togo ve Francouzském institutu v Praze. Dana Kyndrová naopak své fotografie z Toga představila již v roce 1976, tedy rok po jejich vzniku, na své vůbec první autorské výstavě ve výstavní síni FOMA v Praze

 

Oba soubory se vyznačují silným emocionálním i lidským obsahem, jejich autorky se zaměřují především na život tamních obyvatel a zobrazení přírody pro ně není prioritou. Ocitáme se ve velmi neobvyklém prostředí, což ještě více umocňuje skutečnost, že tyto snímky vznikly v60. a70. letech minulého století.

 

Účinkují


Libuše a Dana Kyndrovy

Kontakty

www.galerie4.cz

Termíny