Kurz Čchi - Nej Tsang masáže - mazsáže dutiny břišní - vnitřních orgánů, školení.

Volný čas, Sport

Kurz Čchi - Nej Tsang masáže - mazsáže dutiny břišní - vnitřních orgánů, školení.

Jutta Kellenberger

Prvního workshopu s Mistrem Mantakem Chia se zúčastnila v roce 1987.

Mistra Mantaka Chii - zakladatel Univerzálního Tao systému, autor knih “Tao a léčivá energie”, “Kultivace mužské sexuální energie”, “Léčivá láska”, „Tan Tchien Čchi Kung“ apod. Napsal kolem 35 knih, které jsou přeložené na více než 20 světových jazyků.

V roce 1990 získala od Mistra M. Chia certifikát instruktora a začala učit techniky Universálního Tao systému. Když v roce 1993 Mistr M. Chia vybudoval vlastní centrum Tao Garden v Thajsku, strávila každou svou dovolenou v tomto centru. V roce 1977 se spolu s manželem Waltrem přestěhovala do Thajska.

 

Od té doby společně s manželem pracují a učí techniky Universálního Tao systému v Tao Garden v Thajsku jako senior instruktoři.

 Jutta Kellenberger učí Čchi - Nej Tsang masáže a vede taoistické kurzy v Evropě, Australii, na Novém Zélandu a dalších zemích.

Čchi - Nej Tsang masáž:

Čchi - Nej Tsang je čínský název masáže vnitřních orgánu. V oblasti dutiny břišní se podle taoistické tradice ukládají negativní emoce, stress, toxiny a napětí různého druhu. Energetické bloky se vytváří kolem pupíku. Tato oblast je ve východní tradici známá jako druhý mozek a v taoismu se nazývá Tan Tien. V případě, že je tato oblast zablokovaná, vitální energie v celém těle stagnuje, proudí pomalu, čímž se oslabují jednotlivé orgány a organizmus v celku. Životní energie Čchi proudí vnitřními kanály, nervovou soustavou, krevními cestami a lymfatickými žlázami. Tyto systémy se koncentrují a jejich cesty se kříží převážně v břiše, které plní roli řídícího centra.

 

Napětí, starosti a stress se měsíce či roky hromadí v dutině břišní a málokdy se rozptýlí. Výsledkem je oslabení jednotlivých orgánu a systému těla a postupné ucpávání energetických cest. Staří taoisté zjistili, že záporné emoce způsobují vážné poškození zdraví a oslabují jak jeho fyzické tak i duševní funkce. Taoisté chápali, že každá lidská emoce je v podstatě energie a určité negativní emoční energie stojí na pozadí fyzických onemocnění.  Spojitost mezi emocí a fyzickými orgány byla taoisty klasifikována. Tak například bolest a tíha v oblasti žaludku svědčila o tom, že člověk prožíval starost, neklid, znepokojení. Jsou to emoční energie, které se ukládají v žaludku a slezině. Taoisté objevili, že největší choroby by mohli být vyléčeny jen pomocí odstranění toxinu a záporných energií z těla. Proto bylo vyvinuto umění Čchi-Nej Tsang masáže, která účinně pomáhá recyklovat a transformovat záporné energie, které ucpávají vnitřní orgány a způsobují vytváření bloku v dutině břišní. Pomoci Čchi-Nej Tsang masáže se rozpouští negativní emoce, odvádí se toxiny a nadměrné teplo z těla které způsobuje dysfunkce vnitřních orgánu.

Čchi - Nej Tsang masáž pomáhá:

 -         Rychle odstranit stress, napětí a negativní emoce, které se ukládají v dutině břišní.

 

-         Přináší pohodlí a úlevu, přivádí energii do vnitřních orgánu.

-         Odstranit bloky, které se vytváří v oblasti kolem pupíku.

 -         Čchi-Nej Tsang masáž je účinná při potížích zažívacího traktu, nadýmání břicha a zácpě.

 -         Pomoci Čchi-Nej Tsang masáže odvádí se toxiny a nadměrné teplo z těla které způsobuje dysfunkce vnitřních orgánu.

 

-         Čchi-Nej Tsang masáž posiluje celkové zdraví a značně pomáhá omlazování celého organismu, jelikož bezprostředně ovlivňuje lymfatický a imunitní systém.

O kurzu:

 -         Kurz trvá 4 dny. Kurz je určen jak pro profesionály pracující v oboru terapie, masáží a ve zdravotnictví, tak i další zájemce z řad odborné i laické veřejnosti.

 

-         Předchozí zkušenosti v oboru nejsou podmínkou účasti.

 -         Po absolvování kurzu obdržíte certifikát Tao Garden Master School s podpisem Mantaka Chia. Na základě tohoto certifikátu musíte sbírat zkušenosti v ošetření, minimum 100 ošetření 20 klientů (pět hodinových ošetření na osobu) nebo 120 ošetření 45 studentu/klientu. Současně sbíráte feedback (zpětná vazba) od každého klienta. Formuláře-dotazník dostanete na svůj e-mail.

 -         Druhý 4 denní kurz Čchi-nej tsang II, můžete absolvovat s Juttou Kellenberger v roce 2012 v Praze nebo se zúčastnit kurzu Čchi-nej tsang II pod vedením mistra Mantaka Chia v Tajsku.

 

Kurzovné 5.500 Kč při přihlášení do 12. června 2012. Po tomto datu je cena 5.800 Kč.

Místo konání

Praha

Zahradníčkova 2, Praha 5, 10 min od st.m.Andel. (změna místa konání vyhrazena).

Termín

 12.10.2012 - 15.10.2012

Pátek 10 – 18h, sobota 10 – 18h, neděle 10 – 18h, pondělí 10 – 16h

 

 

Termíny