Rytmy Afriky

Hudba

Dne 25.11.2011 od 19:00 proběhne v KC Vltavská již šestý ročník festivalu africké hudby a tance Rytmy Afriky. Největší hvězdou bude jeden z nejznámějších hráčů na djembe nastupující generace – Thomas Guei. Večírek to bude velký – celkem uvidíte a uslyšíte 6 hudebních a jedno taneční vystoupení. Pokud by to někomu bylo málo, tak celý večer uzavře Dj.

Hlavním záměrem Rytmů Afriky je představit různé podoby africké kultury a současně také upozornit na možnosti smysluplné pomoci africkým zemím. Kromě hlavního kulturního programu připravují organizátoři již tradičně i program doprovodný – prezentaci neziskových organizací pomáhajících v Africe, prodej výrobků chráněných dílen v Africe, představení Fair Trade, atd.

Jeden z nejlepších současných hráčů na djembe Thomas Guei se narodil před třiceti lety v Pobřeží Slonoviny. Vyrůstal v muzikantské rodině a jeho osobitý styl hraní se formoval v tanečním uměleckém souboru „EDEC“, kde byl hlavním sólistou k tanci. V roce 2002 s tímto souborem absolvoval turné po celém světě. V současné době Thomas žije ve Franci, kde vyučuje hru na bubny, je vyhledávaným perkusistou a vystupuje, na příklad s jazzmanem Stephanem Huchardem. S ním natočil v roce 2008 věnované americkému jazzmanovi Artu Blakeovy – „African tribute to Art Blakey“.

Dalším výjiměčným vystoupením bude společný projekt hráče na didgeridoo Ondřeje Smeykala a bubeníka Milana Caise. Z New Yorku přijede dvojčlenná kapela Kalimbutu hrající na tradiční africké nástroje – mbiry. Českou scénu budou reprezentovat kapely Tiditade, Pararingapatam a Tam-Tam Batucada. Dále uvidíte taneční vystoupení „Vidíš to, co jsi. Jsi to, co vidíš.“, které vzniklo exkluzivně pro Rytmy Afriky. Večer uzavře DJ Ross the Boss. 

 Více informací najdete na www.rytmyafriky.cz. Vstupenky si můžete koupit v předprodejní síti Ticketportal, Ticketstream a na pokladně KC Vltavská. V předprodeji je cena 240,-, na místě pak 290,-.

Účinkují

Thomas Guei | www.myspace.com/thomasguei Pararingapatam | http://pararingapatam.cz Ondřej Smeykal a Milan Cais | http://www.smeykal.com Tiditade | http://www.tiditade.cz Kalimbutu | http://www.myspace.com/kalimbutu Tam Tam Batucada
Kontakty

rytmyafriky.cz

Termíny