Akustický podvečer s Vladimírem Mišíkem a Pantomima Borise Hybnera

Divadlo, Hudba

Nové projekty v REDUTĚ – Akustické podvečery a pantomima divadelního spolku vedeného Borisem Hybnerem

 

V první polovině listopadu započnou v legendárním jazzovém klubu Reduta a v jeho divadelní části dva nové dlouhodobé projekty. Konkrétně se bude jednat o akustické podvečery, během kterých se vždy představí nejvýraznější osobnosti české populární hudby, zejména z druhé poloviny 20. století. Po vzoru tzv. „Unplugged“ večerů, které se nejvíce proslavily prostřednictvím hudební televize MTV, nabídnou interpreti čistý zvuk a bezprostřední kontakt s publikem. Divák si prostřednictvím akustických hudebních nástrojů odnáší ve srovnání s jinými druhy koncertů mnohem intenzivnější a hlubší hudební prožitek.

Druhou připravovanou novinkou jsou pravidelná divadelní představení pantomimického spolku Borise Hybnera s názvem „Stoneface“, který byl utvořen na počest divadla v Redutě. Boris Hybner zde představí projekty svých nejlepších žáků z DAMU. Těmi jsou Radim Vizváry, Tomáš Tomsa Legierský a Miřenka Čechová, kteří jsou nejvýraznějšími českými mimy, oceněnými na mnoha světových soutěžích.

První Akustický podvečer se uskuteční ve čtvrtek 10. listopadu, kdy v Redutě vystoupí český zpěvák, kytarista, skladatel a textař Vladimír Mišík. Toho budou doprovázet kytarista z kapely ETC Pavel Skála a na čelo hrající Jaroslav Olin Nejezchleba. Během večera uslyší diváci nejznámější díla z Mišíkovy dlouholeté tvorby. Zároveň se v Redutě objeví i mimové, kteří ji však naplno ovládnou až následující den v pátek 11. listopadu. To se uskuteční první tzv. Mime Session, během které předvede svůj repertoár 11 nejlepších českých mimů. Jedná se o etudové celovečerní představení, které je naplněno prvky světové moderní pantomimy ve velice osobitém provedení v kombinaci s autorskými kusy, improvizací a interakcí s divákem. Následně bude každý pátek v Redutě k vidění další pantomimické představení „KnowHowShow“, originální komedie o jinakosti stylové a multikulturní.

Stejnou návazností budou disponovat i akustické podvečery. Ve čtvrtek 1. prosince vystoupí na dalším z nich český herec a písničkář Jiří Schmitzer.

Účinkují

Vladimír Mišík

Boris Hybner

Termíny