Sto zvířat a Polemic - SKAmarádění

Hudba

Federální turné průkopníků ska.

Letošní podzim nabízí opravdovou koncertní lahůdku. Dojde totiž ke spojení dvou kapel, které ve svých zemích prošlapávaly na začátku devadesátých let cestičku u nás tehdy zcela neznámému hudebnímu stylu SKA. Sto zvířat i Polemic se pyšní více jak dvacetiletou kariérou lemovanou hity jako Ty vole na základní škole, Dáma s čápem, Nikdy nic nebylo, Alice se dala na pití, Nejkratší cesta nebo Ja som to vedel, Komplikovaná, Rudie, Škandál.

 

18 muzikantů, 40 písniček a 13 koncertů, to je podzimní společná federální šňůra Sto zvířat s Polemicem.


Přijďte se SKAmarádit!

 

 

STO ZVÍŘAT (CZ)

 

Skupina Sto zvířat na podzim 2010 oslavila své 20. narozeniny. Kapela vznikla v roce 1990 jako projekt Jana Kaliny (bicí, zpěv, autor hudby) a Tomáše Belka (tenorsaxofon, texty), kteří právě přišli z vojny a oslovili zpěvačku Janu Jelínkovou. Spolu s dalšími spoluhráči se stali vzápětí nevědomky průkopníky stylů ska a rocksteady u nás.

 

Ve Zvířatech se vystřídalo značné množství špičkových muzikantů (např. Petr Ostrouchov, Arnošt Hanf, Vlasta Bičík, Luboš Krtička, Ladislav Přitasil a další), v současné době zmíněnou trojici doplňují Jan Šobr (kytara), Petr Hostinský (klávesy, zpěv), Martin Líska (trombon), Pavel Herzog (trubka), Jiří Hanzlík (barytonsaxofon), Wilco Wersteeg (basa) a Miki Nop (bicí).

 

Sto zvířat má za sebou více jak 1200 koncertů a festivalů v Čechách, desítky koncertů v Německu, Francii a Švýcarsku a dvouměsíční turné po USA. Během své dvacetileté existence vydala Zvířata 7 řadových alb, DVD „Jste normální?“ a mají na svém kontě účast na bezpočtu kompilací u nás i v zahraničí. Ze Sto zvířat se postupem let stala jistota českých rockových klubů a jako jedna z našich nemnoha kapel se pravidelně účastní všech velkých letních festivalů (Rock for People, Trutnov Open Air, Sázava Fest, Mighty Sounds, Votvírák a další).

 

V roce 2008 v rámci T-music Tour Zvířata vyprodala pražskou Lucernu a získala Anděla za album Rozptýlení pro pozůstalé v kategorii Ska & reggae. V roce 2010 v rámci narozeninového koncertu vyprodala kapela Incheba Arenu v Praze. Z tohoto koncertu vyšel v březnu 2011 záznam na CD s názvem STO ZVÍŘAT – STO DVACET!

 

POLEMIC (SK)

 

Polemic jsou osmičlenná slovenská hudební skupina založená v roce 1989 v Bratislavě. Patří mezi přední slovenské skupiny hrající styly ska a reggae. Během svého bezmála dvacetiletého působení koncertovali v Polsku, Německu, Švýcarsku, Itálii, Chorvatsku i Anglii. Předskakovali kapelám SKA-P, Persiana Jones, The Real McKenzies, Yellow Umbrella nebo The Locos.

 

V roce 1997 skupina vydala své první album nazvané „Do SKA“ s rádiovým hitem Trápny deň.
Následovalo album YAH MAN!.  Kapela vyhrála v soutěži Slávik 99 cenu Skokan roku.
V roce 2000 Polemic přišli s albem Gangster-Ska. Album Nelám si s tým hlavu! (2002) předcházely singly Nádherný svet a Škandál (s videoklipem). V říjnu 2005 vyšlo album Nenudin, už od května běžel v rádiích první singl Blázni. K úspěšné skladbě (první desítka nejhranějších na Slovensku) Yes You're Right Polemic natočili videoklip. V roce 2007 získala kapela platinové album za prodej svého DVD Live. O rok později se na pulty dostalo Best Of 1988-2008, na kterém rekapitulovali své mediálně úspěšné skladby, přidali pár srdcovek a závěrečnou novinku nazvanou Viera. V létě 2010 přišli Polemic s novou skladbou Horúce časy.

 

Složení skupiny: Braňo Bajza, Michal Novácky,  Ľubomír Horák, Peter Huraj, Peter Šándor, Peter Opet,  Andrej Juráš, Miroslav Baričič.

 

Více info na

 

 

 

lístky si můžete koupit v předprodeji v síti ticketportal, ticketstream a na pokladně KC Vltavská

Účinkují

Sto zvířat a Polemic - SKAmarádění

Kontakty

www.vltavska.cz

Termíny