ENSEMBLE VERSUS

Hudba

Komorní sbor Ensemble Versus se věnuje duchovní hudbě z období renesance, raného baroka, dvacátého století, ale i dílům soudobým. Usiluje vždy o neotřelou a tematicky sevřenou dramaturgii jednotlivých vystoupení, spíše zpívaných rozjímání než koncertů. Svým repertoárem tak v kombinaci „staré“ a „nové“ hudby obsahuje všechna období liturgického roku.

 

Soubor působí při Ústavu hudební vědy Filozofické fakulty Masarykovy univerzity v Brně od roku 2003 a v současné době má čtrnáct členů. Sbormistrem je Vladimír Maňas, odborný asistent Ústavu hudební vědy a člen Svatomichalské gregoriánské scholy.

 

V kapli sv. Jiří v Litovli zazní v neděli 6. listopadu od 18 hod. skladby od Jacobuse Vaeta - Videns Dominus a Miserere mei Deus, Francise Poulence - Timor et tremor, Tomase Luise da Victoria - Vere languores nostro, Petra Ebena - Abba Amen a From life to life, Giachese de Werta - Vox in Rama, Ivana Hrušovského - Psalmus 120, Bohuslava Martinů - Na tom světě a Roberta Parsonse - Credo, quod Redemptor meus vivit. Vstupné dobrovolné.

Účinkují

komorní soubor ENSEMBLE VERSUS

Kontakty

www.mklitovel.cz

Termíny