Sára Saudková / Radosti a neřesti

Výstava

Sára Saudková - Radosti a neřesti

 

Vernisáž: 3. 11. 2011 v 17:00

Výstava: 4. 11. až 25. 11. 2011

Fotografie je zázrak, protože nám dovoluje zkrotit a zastavit čas a ukázat neuchopitelné: pohyb, emoce, bolest i krásu. Probouzí k životu naše vzpomínky na to, co máme rádi

Sára Saudková je absolventkou Vysoké školy ekonomické v Praze, kterou absolvovala v roce 1990. Na vysoké škole se poprvé setkala s dílem Jana Saudka, které ji zaujalo, neboť považovala jeho styl za originální. Chtěla se s ním setkat a tak se rozhodla napsat mu dopis. K jejich setkání došlo v roce 1991.  Sára Saudková fotografuje převážně akty. Po technické stránce se jedná hlavně o klasické, černobílé fotografie snímané na střední formát. Její tvorba je ovlivněna tvorbou Jana Saudka, u kterého - jak sama říká - se vyučila, neboť není lepší školy. Věnuje se výhradně volné tvorbě – inscenovanými fotografiemi dokumentuje svůj soukromý život - loučení a čekání a to mezi tím: lásky, touhy nebo osamění.

Sára Saudková je maminkou čtyř dětí, která místo vařečky a žehličky drží v ruce fotoaparát. Svým objektivem nasává do negativů vše, na čem jí záleží a co spolehlivě pomine: lásku, radost, smutek i touhu, vůni dětí, samotu i čekání. Jsou to příběhy, které se jí honí hlavou a které čte v lidech.

Každý člověk si v sobě nese tajemství, které unese jen fotografie, aniž by prozradila všechno

Na vaši návštěvu se těší Ľubica Toušová

Visio Art Gallery, Na Roudné 18, Plzeň, www.visioart.cz ,Účinkují


Sára Saudková, Ľubica Toušová

Kontakty

www.visioart.cz

Termíny