Svatomartinské hody v Kutné Hoře

Volný čas, Hudba, Pro děti, Turistika

 

Svatý Martin možná nepřijede na bílém koni, ale určitě dorazí do Kutné Hory s vozem plným skvělého svatomartinského vína! Dovolujeme si Vás co nejsrdečněji pozvat na Svatomartinské hody, které se pod záštitou Středočeského kraje uskuteční 12. 11. 2011 od 11.00 hod v areálu unikátní Jezuitské koleje (Galerie Středočeského kraje – GASK) v Kutné Hoře.

V Jezuitské koleji bude připravena degustace svatomartinského vína a můžete se těšit i na ochutnávku specialit a variací na tradiční svatomartinskou husu! Připraven je i bohatý doprovodný program, včetně odborných přednášek o vinařství a svatomartinském víně. Můžete se těšit na cimbálovou kapelu Jožky Šmukaře, Brněnský cimbál band a Vidlácké filharmoniky. V rámci doprovodného programu také vystoupí „chůdaři“ z Divadla Studna a je připravena i ukázka starých českých řemesel.

Abyste si mohli husí speciality a lahodné svatomartinské v klidu, pohodě a vsedě vychutnat, bude na prostranství před Jezuitskou kolejí umístěn velkokapacitní vyhřívaný stan s dalším občerstvením (pivo, svařené víno), kde bude probíhat část doprovodného programu.

Tradiční svatomartinskou husu si navíc můžete po celý týden vychutnat ve vybraných kutnohorských restauracích.

Přivítejte s námi zimu ve stříbrném městě kalíškem svatomartinského!

Účinkují

Jožka Šmukař, Brněnský cimbál band, Vidláčtí filharmonici, Divadlo Studna

Termíny