Keňa - brána do východní Afriky.

Volný čas

V další přednášce našeho cyklu vám dáme nahlédnout na tuto zemi očima bývalé  velvyslankyně, která v regionu působila 3 roky.

Vedle nejvýznamnější turistické destinace subsaharské Afriky je Keňa ekonomickým a politickým lídrem Východoafrického společenství i Africké unie, sídlem dvou organizací OSN a především zemí, která se mění před očima. Směřují do ní desetitisíce českých turistů a působí v ní na 20 českých nevládních organizací, nehledě na značné množství individuálních dobrovolníků.

Kam směřuje její budoucnost a jak se můžeme stát jejím partnerem v rozmanitých oblastech ? O tom všem si budeme povídat s Gitou Fuchsovou 20.12.2011 v Městské knihovně v Praze na Mariánském náměstí.

Hostem Gity Fuchsové bude Jan Svatoš, autor projektu Fotografické návraty a dokumentu Africa obscura, který vznikl v koprodukci s Českou televizí. Jeho námětem bylo hledání téměř stoletého odkazu průkopníků fotografování africké přírody, manželů Johnsonových. Expedice se uskutečnila  v opomíjené a vyprahlé severní Keni, kde k hledání použila mj. starou analogovou fotografickou a filmovací techniku a přenosnou temnou komoru .Expedice vznikla pod záštitou Margity Fuchsové a v mezinárodní spolupráci partnerů z USA, Keni a ČR.

Účinkují

Přednášející:  PhDr. Gita Fuchsová

Termíny