FLAMENCO - hudebně taneční představení Al alba/ Za úsvitu

Divadlo, Hudba

Al alba "Za úsvitu" je unikátní společný projekt některých členů flamenkových skupin Remedios a Con aire flamenco. Uměleckou duší hudebnľ tanečního představení, které spojuje umělce z Čech, Slovenska a Španělska, je vynikající tanečnice a choreografka z Madridu Virginia Delgado.  Turné po Čechách a Slovensku se koná pod záštitou Cervantesova institutu v Praze.

...na scéně končí den, poslední paprsky slunce nás opouští a my se noříme do temna noci, které je nám částečně známé, ale i tak zůstává neprobádané. Setkáváme se se svým nitrem, hlasy, které ve dne zůstavají zamklé, v temnotě osloví naše duše. Potichu, úpřimně, naplňujíc nás neklidem, ale i očekáváním, protože noc je nejtemnější těsně před úsvitem...  

Dílo, rozdělené do čtyř částí, je inspirováno lidmi, kteří v sobě našli sílu nepoddat se temnotě noci a žijí pro světlo úsvitu, které přináší radost a naději.  

Podmanivé kompozice slovenského kytaristy Morenita de Triana a strhující choreografie Virginie Delgado propůjčují hlas a tělo tomuto sdělení v emotivním představení plném kontrastů a barev, kde flamenco ve své čisté formě proniká do samotné podstaty lidského vnímání.         

Účinkují

tanec a choreografie Virginia Delgado

tanec Lucía Čellárová, Zuzana Čorejová/ Petra Šťastná

kytara a zpěv Morenito de Triana

klavír, zpěv, tanec Mateo el Gallito

flétna Pavol Križovenský

housle Cyril Kubiš

perkuse Michal Cába

 

produkce Lucia Mansfeldová

zvuk Kare Snášel

světelný design Lukáš Brinda

Termíny