DEN LESNÍ TECHNIKY

Volný čas

Den plný zábavy, ukázek lesnických dovedností čeká na ty, kteří v sobotu 15. října zavítají na Mazurovu chalupu. Městské lesy Hradec králové připravili tuto akci v rámci oslav 20. výročí vzniku společnosti. Program bude probíhat od 10.00 do 17.00 hodin a bude zahrnovat řadu ukázek lesní techniky, rybářství a rybníkářství s odborným výkladem, řezbáři předvedou své dovednosti ve vyřezávání do kmene s pilou, lesníci představí lovecké trofeje a zvláště pro malé návštěvníky bude připravena praktická ukázka lesní pedagogiky. Návštěvníci budou moci během akce ochutnat i grilovaného Hradeckého kapra.

„Věříme, že netradiční akcí předvedeme veřejnosti alespoň malou ochutnávku toho, co společnost Městské lesy Hradec Králové umí a co může veřejnosti nabídnout. Letos je to jubilejních 20. let od doby, kdy byla naše společnost transformována. Dnes je moderní konkurenční městskou společností. Naším cílem je i do budoucna dále rozvíjet a zatraktivňovat lesní prostředí pro návštěvníky,“ uvedl Milan Zerzán, ředitel Městských lesů Hradec Králové, a.s.

Během sobotní  akce je zdarma zajištěna doprava dětským turistickým vláčkem, který bude od 10.00 do 16.30 hodin vozit zájemce od lesního hřbitova dle možností DPmHK.  

Další dokumenty k akci

  
Kontakty

www.turistika.cz

Termíny