INVAZE GORMITŮ: OBLÍBENÉ DĚTSKÉ POSTAVIČKY OVLÁDNOU TUTO SOBOTU GALERII HARFA

Volný čas, Pro děti

V sobotu 15. října 2011 od 14.30 do 17.30 hod bude Galerie Harfa žít nepřemožitelnými vládci přírody - Gormity. Program akce bude zaměřen na milovníky těchto srdnatých obyvatel ostrova Gorm, který ale obývají zlé síly. Kromě autogramiády knihy Starodávné rukopisy Gormu si budou moci návštěvníci akce užít fingerboardingu (ovládání miniaturního skateboardu dvěma prsty na ruce), nechat se vyfotit s Gormitem a případně také získat titul nejlepšího sběratele Gormitů.

„Gormiti jsou u dětí stále velkým fenoménem a tak doufáme, že malých návštěvníků dorazí na akci co nejvíce. Pro ty, kteří přijdou v kostýmu Gormita, je připraven dárek,“ uvedla marketingová manažerka Galerie Harfa Silvie Soukalová.

Hračky Gormiti pocházejí z Itálie, kde společně s Francií zaznamenaly asi největší ohlas u dětského publika. Populární jsou ale i v České republice. Mají zde svůj klub, vydávají se o nich knihy a pravidelně vychází časopis.

Fingerboarding vznikl v polovině 80. let minulého století v USA a rychle si získal mnoho příznivců.  Dnes je již velmi rozšířen i v Evropě, Českou republiku nevyjímaje, a stal se i plně profesionálním sportem. Nejvyšší soutěží ve fingerboardingu je European Fingerboard Cup, jehož čtvrtý ročník se konal v červnu v Praze.  

Termíny