VÝSTAVA KOVOZOO V AFI PALÁCI PŘEDSTAVÍ ZVÍŘATA ZE ŠROTU

Výstava

V AFI Paláci je k vidění neobvyklá výstava KOVOZOO. Sochy zvířat v životní velikosti, které si budou moci návštěvníci AFI Paláce prohlížet celý říjen, jsou v životní velikosti a na jejich zhotovení byl použit pouze kovový šrot. Mezi nejpopulárnější zvířata celé zoo patří gorila, gepard a želva a právě je můžete navštívit v AFI Paláci.

„Velice nás těší, že můžeme tento originální projekt představit v Pardubicích. Výstava rozhodně stojí za shlédnutí. Je obdivuhodné, jaká díla lze zhotovit ze starého šrotu. Zvířata mají své kouzlo a charakter, návštěvníci si na ně mohou sáhnout, pohladit je. Ale jako v každé zoo i v Kovozoo je zakázáno krmit,“ uvedla s úsměvem marketingová manažerka AFI Paláce Zuzana Kubíčková.

Projekt KOVOZOO vznikl náhodou, když jeho autor, Bronislav Janeček, navštívil Tunis a sledoval místní umělce, kteří vyráběli ze zbytkového šrotu modely zvířat. Několik let trvalo, než ve Starém Městě na Moravě vybudoval netradiční zoo, která se stala zajímavou atrakcí nejen pro turisty. Záměrem KOVOZOO je projekt nadále rozšiřovat a vytvořit expozici s širokým spektrem zvířat. Proto KOVOZOO vyzývá všechny kutily s fantazií, aby se pustili do tvorby a svým výtvorem tak přispěli do kovové zoo. Soutěž bude probíhat celý letošní rok a skončí 29. 2. 2012, kdy bude poslední možnost odevzdat hotové zvíře. Slavnostní vyhlášení vítězů je plánováno na duben 2012, tehdy se počítá s pořádáním veřejné akce v rámci Dne Země. 

Co je KOVOZOO

KOVOZOO je projekt, jehož cílem je vytvoření netradiční ZOO z kovového šrotu. KOVOZOO vzniká ve Starém Městě u Uherského Hradiště a jejím cílem je vytvořit místo, které bude vyhledávané nejen rodiči s dětmi, ale především všemi návštěvníky Slovácka. Do projektu se může zapojit kdokoliv, kdo má šikovné ruce a chuť tvořit a chce svými schopnostmi přispět a pomoci k rozvoji tohoto projektu. Více o projektu na www.kovozoo.cz

 

Další dokumenty k akci

  
Termíny