Nike představí na Designbloku 2011 novou technologii Nike Hyperfuse očima studentů VŠUP

Výstava

Nike spolu s ateliérem designu na Vysoké škole umělecko-průmyslové v Praze představí v rámci Designbloku 2011 již druhý společný projekt – prezentaci nové kolekce Nike Sportswear - Nike Hyperfuse.

Studenti ateliéru designu VŠUP vytvořili v rámci svých klauzurních prací v letním semestru 2011 návrhy na představení nové kolekce Nike Sportswear – Nike Hyperfuse. Z těchto návrhů později porota, složená ze zástupců společnosti a školy, vybrala čtyři návrhy k realizaci. Jde o díla studentů Jakuba Pollága, Yvety Kroupové, Tomáše Vargy a Daniela Gonzálese. Pro Designblok byly nakonec vybrány práce Tomáše Vargy a Daniela Gonzáleze. Vzhledem k tomu, že si práce Vargy a Gonzálese byly svým vyzněním velmi příbuzné, dojde k jejich propojení a na letošním Designbloku tak uvidíme společnou instalaci obou studentů. Samozřejmě nás těší, že svůj návrh můžeme realizovat a že nám Nike s tímto úkolem důvěřuje. Bezpochyby je to pro nás výborná zkušenost a možnost zpracovat projekt na úrovni, jakou značka představuje,” řekl Tomáš Varga. Sdružení Mutanta, jehož jsou oba studenti součástí, již loni v listopadu stálo za instalací k představení kolekce Nike Sportswear pro jaro 2011.

Samotný návrh instalace popsali jeho tvůrci následovně: Návrh prezentace Nike Hyperfuse vznikl víceméně ze stručné analýzy a snahy co nejsrozumitelněji poukázat na inovativní technologie, kterými značka Nike disponuje. Instalace přenáší dvě z nejrevolučnějších technologií do reality v podobě nadrozměrných skulptur, které pro tento účel prošly pouze materiálovou stylizací. Vizuální sterilitu, kterou návrh vyzařuje, se snažíme zachytit coby pocit skoro až vesmírného charakteru, kterému se samotné objekty a kolekce velmi blíží. Rozlehlost a fluidum výstavního prostoru se z toho důvodu snažíme ještě více podpořit bílou barvou v každém detailu. Jediným barevným akcentem jsou samotné výrobky Nike, které naopak září jasnými barvami.

Netradiční instalace bude slavnostně otevřena 3. října 2011 a veřejnost ji bude mít příležitost navštívit v rámci Designbloku od 4. do 9. října 2011 v objektu karlínské Futuramy. Superstudio Futurama je nově dokončená kancelářská budova architekta Vladimíra Krátkého a Erste Group u stanice metra Invalidovna, která bude ústředním bodem celého Designbloku a ve třech patrech nabídne především prezentaci nábytku a ukázky z tvorby mladých designérů i studií. Projekt na pomezí módy a umění představuje již druhý výsledek dlouhodobé spolupráce Nike s ateliérem designu VŠUP, která byla zahájena v roce 2010.

Termíny