Pro Váš úsměv 2011

Výstava, Divadlo, Volný čas, Hudba, Sport

Pro Váš úsměv: setkání lidí s tělesným postižením zpestří veletrhy

Lidskost v symbióze s byznysem. Tak by mohl znít podtitul akce Pro Váš úsměv, jejíž spolupořadatel je brněnské občanské sdružení Liga vozíčkářů. Jedná se totiž o setkání neziskových organizací, občanských sdružení, chráněných dílen a lidí se zdravotním postižením, které se uskuteční v reprezentativních prostorách brněnského výstaviště jako doprovodný program ve...letrhů Medical Fair a Rehaprotex 2011. Ve dnech 18. – 21. října 2011 zaplní pavilon C prodejní výstava výrobků, jejichž autoři jsou zdravotně postižení lidé, prezentace organizací a různorodý program na pódiu i v přednáškových sálech.

Připravili jsme pro návštěvníky ve spolupráci s dalšími organizacemi tradiční nabídku Internetovny, v nichž se dozví nečerstvější novinky o IT technologii pro zdravotně postižené uživatele. Ti, kteří využívají pomoci asistenčních psů, jistě ocení pohádku hranou právě těmito zvířaty. Zájemci si budou moct vyzkoušet sportovní výbavu pro tělesně postižené, občerství se v Čajovně a prohlédnou si výstavu jako součást fotosoutěže Život nejen na kolech, v níž fotografové zachycují okamžiky života lidí s hendikepem.

Odborná přednášková část se bude věnovat pestré paletě témat, v centru pozornosti bude novela zákonů souhrnně označovaná jako Sociální reforma. Workshopy a přednášky budou členěny do těchto tematických bloků:
Úterý: Zdravotnictví
Středa: Sociální služby
Čtvrtek: Pracovní uplatnění a volnočasové aktivity pro lidi s postižením
(pozn.: v pátek se přednášková část organizovaná Ligou vozíčkářů nekoná)

Na přednáškách i ve stáncích na výstavní ploše bude prostor pro navazování kontaktů, spolupráce a pro výměnu zkušeností v sociálním sektoru služeb. Pracovníci organizací rovněž rádi odpoví na dotazy žurnalistů.

Více informací na www.ligavozic.cz/provasusmev a obecně k veletrhům Medical Fair a Rehaprotex 2011 na stránkách BVV, a.s. www.bvv.cz

Termíny