DÍVČÍ VÁLKA

Divadlo

Představení Dívčí válka v podání Čechova prozatímně osvobozeného divadla pojednává o věčném boji mezi muži a ženami. Jiráskovy Staré pověsti české zná každý z nás. Ovšem ne všechno, co Jirásek napsal, musí být pravda! Tato hra je tím důkazem. Dívčí válka Františka Ringo Čecha je úsměvná parodie na tuto známou pověst. Atraktivnost tohoto představení se skrývá především v lehkosti žánru, nadsázce, využitých tématech a také v hereckém obsazení.

 

Autor sám o této komedii říká: „Dívčí válku jsem psal – tak říkajíc – českému národu „na míru, jde především o jemu blízký styl humoru a oblasti, kterých se dotýká (erotika, politika). Navíc jde o odpočinkový žánr, v jehož rámci přinášíme hodokvas těch nejkrásnějších žen, kterými naše zubožená vlast disponuje. Já vždy s trochou nadsázky říkám – tak bůh vynahrazuje svým milým Čechům neúspěchy v tržní ekonomice. O úspěchu Dívčí války svědčí naplněné sály po celé naší republice“.

Účinkují

František Ringo Čech, Uršula Kluková, Jaroslav Sypal, Petr Martinák, Evžen Hájek, Martha Olšová, Romana Goščíková, Milan David.

Termíny